19 Temmuz 2018, Perşembe

Eskişehir'in huzuru için 6 araç hibe edildi

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğüne, Eskişehir Huzur Sevenler ve Destekleyenler Derneği tarafından hibe edilen 6 hizmet aracı ile Polis Eşleri Yardımlaşma ve Kaynaşma Derneği'nce (PAYEK) 2'si akülü olmak üzere 3 tekerlekli sandalye için teslim töreni düzenlendi.

27 Haziran 2013 Perşembe 23:54
Eskişehir'in huzuru için 6 araç hibe edildi
Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Polisevi'nde düzenlenen törenin açılışında yaptığı konuşmada, araçları hibe eden derneklere teşekkür etti.

Huzurun önemine değinen Tuna, şöyle konuştu:

"Herkes huzurlu bir ortamda yaşamak ister. Özellikle Eskişehir gibi barışın, huzurun kenti olduğunu düşündüğümüz, inandığımız, burada yaşayan yüzbinlerinde hem fikir olduğu bu güzel şehirde, böyle bir ortama sahip olabilmek ve bunu sürdürebilmek çok önem arzediyor. Huzur ortamı her an bozulabilir tabi ama bunu bozdurmamak için herkesin üzerine düşeni yapması lazım."

Sivil toplum kuruluşlarının desteğinin önemli olduğunu ifade eden Tuna, polis eşlerinin engelliler için yapmış olduğu tekerlekli sandelye yardımı konusunda da, engellilere ve yaşlılara destek olunması gerektiğini kaydetti.

Tuna, yapılan yardımların diğer derneklere de örnek olması gerektiğini sözlerine ekledi. 

Eskişehir Huzur Sevenler ve Destekleyenler Derneği Genel Başkanı Alaattin Çoban da derneğin amacının Eskişehir'e huzur vermek olduğunu belirterek, bu araçların alınması konusunda gayrette bulunan üyelerine teşekürlerini iletti.

Konuşmaların ardından Vali Tuna tarafından, Çoban ve PAYEK Eskişehir Şube Başkanı Nejla Kuru'ya plaket verildi. 

Daha sonra emniyet mensuplarına araçların anahtarları teslim edildi. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »