23 Temmuz 2018, Pazartesi

Eskişehirspor eski başkanı Halil Ünal gözaltına alındı

Eskişehirspor'un eski başkanı Halil Ünal'ın ihaleye fesat karıştırma suçundan gözaltına alındı.

27 Haziran 2013 Perşembe 23: 0
Eskişehirspor eski başkanı Halil Ünal gözaltına alındı
Bugün sabah saatlerinde  2006 yılındaki bir ihale davası nedeniyle adliyeye sevk edilen Halil Ünal ve 11 kişi ihaleye fesat karıştırma suçundan dolayı savcılık tarafından gözaltına alındı. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada aralarında Halil Ünal'ın da bulunduğu 12 kişi ihaleye fesat karıştırma, rüşvet alma ve rüşvet verme suçundan gözlatına alındılar.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"13 Şubat 2006 tarihinde Eskişehir İl Özel İdaresi tarafından yapılan Eskişehir-Seyitgazi yolu toprak tesviye sanat yapıları ve üst yapı yapım işi ihalesine fesat karıştırıldığına, rüşvet alma ve rüşvet verme suçlarının işlendiğine dair delillere, Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı'nca bir başka suç nedeniyle yapılan soruşturma sırasında şüphelilerden İ.B'nin iş yerinde 6 Mayıs 2010 tarihinde yapılan aramada bazı belgelere ulaşılması üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan soruşturmada toplanan deliller çerçevesinde ihale komisyonu üyeleri N.B, B.Ö, A.H.C, A.G, ihaleye katılan şirket yetkilileri ve ortakları İ.B, İ.I, S.I, H.Ç, K.C, Z.C, R.E. ile H.Ü'nün gözaltına alınmasına karar verilmiştir."

Sabah saatlerinde polis ekipleri tarafından adliyeye ifadesi alınmak için getirilen Halil Ünal'ın avukatları yaptıkları açıklamada Halil Ünal'ın yürütülen bir soruşturma kapsamında ifadesine başvurulmak üzere adliyeye getirildiğini, burada cumhuriyet savcısına bilgi vereceğini söylemişlerdi. Avukatlar Halil Ünal'ın adliyeye sevk edilmesiyle ilgili konunun Eskişehirspor ve başkanlığını yürüttüğü Pancar Ekicileri Kooperatifi ile ilgili olmadığını da belirtmişlerdi.

2004-2006 ve 2008-2013 yılları arasında Eskişehirspor'un başkanlığını yürüten Halil Ünal geçtiğimiz yıl Kulüpler Birliği Başkanlığı görevine de seçilmişti. Eskişehirspor seçimlerinde başkanlık yarışını Mesut Hoşcan'a kaybeden Halil Ünal dün Kulüpler Birliği Başkanlığı görevinden istifa etmişti. Halil Ünal halen, Pancar Ekicileri Kooperatifi başkanlığını yürütüyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »