Eskişehirspor'un UEFA savunması hazır

UEFA Disiplin Talimatı kapsamında incelemeye alınan Eskişehirspor, 2 Haziran'da UEFA Temyiz Organı'na yapacağı savunma için hazırlıklarını tamamladı

31 Mayıs 2014 Cumartesi 19:37
Eskişehirspor'un UEFA savunması hazır
Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 19 Mayıs'ta UEFA tarafından kulübe gönderilen yazıda, şike sürecinin incelenmesine yönelik UEFA Disiplin Talimatı kapsamında kulübün incelemeye alındığı bilgisinin ulaştırıldığını hatırlattı.

UEFA Genel Sekreterliği ve UEFA Disiplin Müfettişliği'nin talebi üzerine, konunun UEFA Temyiz Organı'na intikal ettirildiğini anımsatan Hoşcan, şöyle konuştu:

"Kulübümüzün başkan vekili Ahmet Yalçın, CEO'muz Mehmet Çetin ve avukatımız Oytun Süllü ile Nyon'da olacağız. Savunma için bütün hazırlıklarımız tamamladık. Savunmamızı en iyi şekilde hazırladık. Eskişehirspor'un haklılığını savunacağız. Eskişehirspor böyle bir cezayı hak etmiyor. Bundan sonra top, UEFA'da olacak."

UEFA, Eskişehirspor ve Sivasspor'a soruşturma açtığını duyurmuş, soruşturmaların, UEFA Avrupa Ligi düzenlemeleri çerçevesinde, UEFA organizasyonlarında oynama hakkı kapsamında ele alındığını belirtmişti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »