Evde babalarıyla güreşirken milli oldular

Kahramanmaraş, Büyükşehir Belediyesi'nde işçi olarak çalışan 39 yaşındaki Mustafa Pul, çocuğunu güreşçi yapma hayalini oğlu olmayınca kızlarıyla gerçekleştirdi.

26 Haziran 2014 Perşembe 21:21
Evde babalarıyla güreşirken milli oldular
Türkiye Şampiyonluğu, ikinciliği ve üçüncülüğünün yanı sıra birçok derece elde eden milli güreşçi kız kardeşler Merve ve Esra, babalarının antrenörlüğünde dünya şampiyonluğunu hedefliyor.

Binevler Mahallesi'nde yaşayan 3 kız babası Mustafa Pul, maddi yetersizlikten dolayı güreşe devam edemedi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde asgari ücretle çalışmaya başlayan ve eşi Fatma ile birlikte erkek çocuk hayali kurup güreşçi yapmayı arzulayan Mustafa Pul, 3 kız çocuğu olunca, ata sporunu kız çocuklarına aşıladı.
 

EVDE BABALARIYLA GÜREŞEREK MİLLİ OLDULAR


Babalarından öğrendikleriyle güreş müsabakalarına katılan 15 yaşındaki Merve ile 14 yaşındaki Esra, Türkiye Şampiyonluğu, ikinciliği ve üçüncülüğünün yanı sıra birçok başarı elde etti. Milli güreşçi seçilen kız kardeşler, babalarıyla evde güreş tutarak Dünya Şampiyonluğu'na hazırlanıyor. Babalarının hayalini gerçekleştiren Merve ve Esra kardeşler, Karabük'te başlayan Türkiye Şampiyonası'nın ardından hedefledikleri Dünya Şampiyonluğu için Ankara Kızılcahamam'daki milli takım kampına katılacak.
 

DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU'NDA İSTİKLAL MARŞI'NI OKUTACAĞIZ


Baba Mustafa Pul, maddi imkansızlar nedeniyle güreşi yapamadığı için üzgün olduğunu ancak hayalini kızlarının gerçekleştirdiğini söyledi. Pul, kızlarının Avrupa ve Dünya Şampiyonu olmasını hedeflediklerini belirterek, "En büyük korkum benim spor hayatımı bitiren maddi sıkıntıların çocuklarımı etkilemesidir. Kızım Merve, minikler Türkiye Şampiyonası'nda kilosunda birinci, yıldızlarda Türkiye ikincisi olurken, Uluslararası Zafer Kupası'nda üçüncü oldu. Kızım Esra ise katıldığı yarışmalarda kilosunda miniklerde Türkiye Şampiyonu olurken, yıldızlarda üçüncü oldu. Karabük'te yapılacak olan Türkiye şampiyonasına katılacaklar. Ardından 30 Haziran'da Ankara Kızılcahamam kampına girecek ve Dünya Şampiyonası'na katılacaklar. Benim tek isteğim ata sporumuza sahip çıkmak. Ama bunun için maddi durumumuz yeterli değil. Çocuklarımın spor hayatına devam etmeleri için iş adamlarımızdan ve belediye başkanlarımızdan destek istiyorum" dedi.
 

AMACIMIZ BABAMIZI VE ÜLKEMİZİ GURURLANDIRMAK


Babalarının erkek çocuğu olmayanca hayalini gerçekleştiren Merve ve Esra kardeşler ise Avrupa ve Dünya Şampiyonu olarak Türk bayrağını uluslararası arenada dalgalandırmak olduğunu belirtti.

Kız kardeşi Esra ve babasıyla evde güreşerek çalıştıklarını kaydeden Milli güreşçi Merve, "Babam güreşçiydi. Beni de kendisiyle götürüyordu. Her çocuk gibi babamızla uğraşırken, güreş teknikleri öğrenmeye başladık. Babam da bu yeteneğimizi fark edince bizi evde eğitmeye başladı. Biz de güreş sporunu benimsedik. Benimde başlayan merakımı ilk katıldığım müsabakada arttı. İnşallah Dünya Şampiyonu olup İstiklal Marşı'nı okutacağım. Arkadaşlarım bazen garipsiyor ancak onlar da bizim arkamızdalar ve destek çıkıyorlar" dedi.

Ablasını yenemediğini ancak kilosunda rakip tanımadığını ifade eden Esra Pul ise şunları söyledi: "Bazı turnuvalara katıldık ve başarılı olduk. Şimdi ülkemizin birer milli sporcusu olduk. Çok mutluyuz. Her galibiyetimizi babamıza hediye ediyoruz. Babamızın hayallerini gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Katıldığımız yarışmalarda kendi kilolarımızda önemli dereceler aldık. Bundan sonraki hedefimiz dünya şampiyonluğu. Türk bayrağını her ülkede gururla dalgalandıracağız. Amacımız elde ettiğimiz derecelerle babamızı gururlandırmak."
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »