23 Temmuz 2018, Pazartesi

Eylemcilerin darp ettiği iddia edilen kadının kayınpederi konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi Parkı eylemcilerinin bir başörtülü kadını darp ettiği iddialarını gündeme getirmesinin ardından o kadının kayınpederi Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ilk kez konuştu. Develioğlu, gelini Z.'nin yaşadıklarını anlatarak travmadan dolayı bebeğini emziremediğini ifade etti.

29 Haziran 2013 Cumartesi 20:53
Eylemcilerin darp ettiği iddia edilen kadının kayınpederi konuştu
Gezi Parkı olayları sırasında eylemcilerin darp ettiği iddia edilen başörtülü Z.D.'nin kayınpederi Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu olayla ilgili ilk kez konuştu. Bir televizyon programında gelinin yaşadığı travmayı aktaran Develioğlu, “Kızım, anne sütüne ihtiyacı olan altı aylık çocuğunu emziremiyor” dedi.

Develioğlu şunları söyledi:

Altı aylık çocuğun anne sütüne ihtiyacı vardır değil mi? Annesini emmesi gerekir değil mi? Ama benim çocuğum, gelinim çocuğunu emziremiyor. Büyük travma yaşıyor. Kendisi de bu konuyu konuşmak istemiyor. Biz evde bu konuyu konuşmuyoruz. Psikolojik destek alıyor. Ama ben şuna üzülüyorum. Bu olayın toptancı bir yaklaşımla savunulmasına, müdafaa edilmesine üzülüyorum.

BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM


Konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını ve bu işin peşini bırakmayacağını belirten Osman Develioğlu, olayı gören ya da olaya bizzat karışanların arasından vicdan sahibi birilerinin çıkacağına inandığını kaydetti. Olayı görenlerden savcılığa ifade vermelerini isteyen Develioğlu, "Helal süt emmiş birileri elbette olacak. 'Bizim de çoluğumuza çocuğumuza böyle bir şey yapılabilir' noktasında birilerinin çıkacağına inanıyorum. Bundan rahatsız olan izan sahibi, insaf sahibi, vicdan sahibi mutlaka o ekibin, grubun içinde birileri vardır. Bu birileri mutlaka bu konuda bir şeyler söyleyecektir. Kendini insan olarak gören birileri mutlaka olmalı. Yoksa insanların diğer insanlara olan inancı kaybolur. Bu işin faili meçhul olarak kalmayacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

BABA OLARAK İÇİM TİTRİYOR


Bir baba olarak gelininin başına gelenlerden dolayı içinin titrediğini dile getiren Osman Develioğlu, "Ben ilk defa televizyona çıkıyorum. Bugün de içimdeki duyguları bastırarak konuşuyorum. Çocuğum basında çıkan haberleri okuduğundan dolayı da çok üzgün. Bunu yaşamak hakikaten zor bir şey. O anı yaşamak lazım. Hadisenin dışında olup yorum yapmamak lazım. Hani kamera diyenler var. İstanbul'un her yerinde kamera mı var? Baba olarak içim titriyor. Böyle bir şey kabul edilemez. Şu anda anlatırken bile içim titriyor" diye konuştu.

OLMAMALIYDI BUNLAR


Kim olursa olsun hiçbir insana zarar verilmemesi gerektiğini vurgulayan Başkan Develioğlu, "İnsana zarar verilmemeli. İnsanın eşi emsali yok. Kim olursa olsun. Bu olaylarda beş tane can kaybedildi. Ben onlar için de üzülüyorum. Olmamalıydı bunlar" dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »