20 Haziran 2018, Çarşamba

Facebook'ta çok konuşulacak uygulama

Facebook kullanıcılarının kişisel profillerini çalışma hayatlarından ayırmak için 'İşte Facebook' isimli yeni bir site üzerinde çalışıyor.

18 Kasım 2014 Salı 1:23
Facebook'ta çok konuşulacak uygulama
Hafta sonu Financial Times’ın yaptığı habere göre, dev sosyal ağ, “Facebook at Work” adını verdiği ve kurumsal sosyal ağ olarak işlev görecek bir hizmet üzerinde çalışıyor. Haberde, Facebookat Work’ün, Haber Kaynağı, Gruplar, Sayfalar ve diğer özellikler ile birlikte bildiğimiz Facebook deneyimine benzer olacağı, ancak kullanıcılara iş ve özel profillerini ayrı tutma olanağı sağlayacağı belirtildi.
 
Financial Times’a göre Facebook bu sistem üzerinde bir yılı aşkın süredir çalışıyordu ve duyurulmasına az bir süre kala farklı firmalarla denemelere başladı. Kurumlar arasında Slack ve Yammer gibi sosyal ağlar popülerken, Facebook’un bu pastadan da pay almak istediği öngörülüyor. Ancak birçok müdürün, çalışanlarına iş saatleri sırasında sosyal ağlardan uzak durmalarını söylediği ve ofis ortamında pek de sevilmeyen Facebook’un bu hamleyi yapması kimi uzmanlar tarafından ilginç ve cesur bir hamle olarak değerlendirildi.
 
1.3 milyar aylık aktif kullanıcıya sahip olan Facebook, hem kullanıcı hem de gelir kaynaklarını artıracak yeni yolların peşini bırakmıyor gibi görünüyor. Kurumsal hesapların da kullanıcı bazında pek bir etkisi olmayacak gibi görünse de, şirkete ek bir gelir sağlayacağına kesin gözüyle bakılıyor.Yetkililer, Facebook’a benzer ara yüze sahip olacak yeni site ile kullanıcıların iş arkadaşları ile sohbet etme imkanına ve profesyonel bağlantılar kurarak sektörel bazda iş birliği yapma imkanı sahip olacağını ifade etti. Açıklamada ayrıca sitenin bazı şirketler tarafından test edildiği kaydedildi.

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »