Faiz paralarını Kızılay'a bağışladılar

17 Aralık soruşturması kapsamında gözaltına alınan Reza Zarrab’ın adamı Abdullah Happani el konulan paralarını bugün aldı. Happani’nin el konulan 1 milyon TL, 800 bin Euro ve 60 bin dolar ve 2 kilo altını iade edildi. Happani’ye el konulan paraları için 55 bin TL de faiz verildi. Happani aldığı 55 bin TL faizi ise Kızılay’a bağışladı. Üç ayrı para cinsinden yapılan bağışlara Hurriyet.com.tr ulaştı.

23 Aralık 2014 Salı 22:43
Faiz paralarını Kızılay'a bağışladılar
Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre, bağış fikri Happani'nin kendisinden çıktı. Konuya yakın kaynaklardan biri  "Bu paralar Abdullah Bey'e ait. Rıza Sarraf ile ilgisi yok. Oluşan l55 bin TL'lik faizi ise Kızılay'a bağışladı. Bağış işlemi Adliye'deyken yapıldı" dedi. Kızılay Derneği Genel Müdürlüğü hesabına 29 bin 650 TL, 550 dolar ve 7 bin 600 Euro bağış yapıldı. Söz konusu bağışlar Halkbank aracılığıyla yapıldı.
Bağışları için TL, euro ve dolar cinsinden dekont hazırlandı. Zarrab'a yakınlığı ile bilinen Happani'nin adli emanette bulunan parasına bir yıl içinde yaklaşık 55 bin lira faiz geldiği öğrenildi. Happani'nin Adliye'den aldığı para ve altınlar 1 bavul ve 1 sırt çantasına sığdı.

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »