18 Haziran 2018, Pazartesi

Fatih Belediyesi'nden Buz Pateni Pisti

336 metrekarelik buz pateni pistinden vatandaşlar kağıt, cam ve plastik gibi geri dönüşüm maddesi getirerek, 45 dakika boyunca ücretsiz faydalanabilecek.

4 Ocak 2013 Cuma 2: 2
Fatih Belediyesi'nden Buz Pateni Pisti

İSTANBUL Fatih Belediyesi'nin açtığı 336 metrekarelik buz pateni pistinden vatandaşlar kağıt, cam ve plastik gibi geri dönüşüm maddesi getirerek, 45 dakika boyunca ücretsiz faydalanabilecek.

Fatih Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Fındıkzade Çukurbostan Şehir Parkı'nda 336 metrekarelik buz pisti vatandaşların hizmetine açıldı.

Vatandaşlar; geri dönüşüme katkı sağlamak amacıyla başlatılan proje kapsamında kağıt, cam ve plastik gibi geri dönüşüm maddesi getirerek, 45 dakika boyunca pistten ücretsiz yararlanabilecek.

Yaz aylarında ıslanma havuzu, kış aylarında ise buz pateni pisti olarak kullanılacak pistte ikişer erkek ve kadın eğitmen bulunacak.

Pistin açılışında, Avrupa Şampiyonu Slovenyalı Ines Berginc buz üzerinde bir gösteri yaptı.

Açılışta konuşan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, buz pateni pistinin geri dönüşüme büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Amaçlarının, dünya çapında sporcular yetiştirmek olduğunu ifade eden Demir, şöyle devam etti:

"Aslında bizim çocukların eğitiminde hedefimiz sadece matematiksel zekalarının gelişmesi değil, bununla birlikte psikolojik, biyolojik ve sosyal yönlerden de kendilerini ifade edebilecekleri mükemmel bireyler olmaları için çalışıyoruz. Silivrikapı'da Büyükşehir Belediyemizin yaptırdığı 2 tane buz pateni pistimiz zaten var. Yılda ortalama 12 bin öğrencimizi getirip orada kaydırıyoruz. Fatih de bu anlamda çok şanslı bir yer. Buz pateniyle ilgili altyapı zaten var. Seviyeyi daha da artıracağız."

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »