18 Şubat 2019, Pazartesi

Fatih Erbakan'ın yeni parti inadı!

Eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ın parti kuracağı iddia edildi. İddiaya göre partinin adı, 'Yeni Refah', 'Yeniden Refah' isimlerinden biri olacak.

29 Temmuz 2018 Pazar 9:41
Fatih Erbakan'ın yeni parti inadı!
Merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan parti kurduğu iddia edildi. 'Yeni Refah' 'Yeniden Refah' isimlerinin konuşulduğu yeni parti çalışmalarında Fatih Erbakan’ın, kuruluş dilekçesini yakında İçişleri Bakanlığı’na vereceği bildirildi. 

Hürriyet'tin haberine göre, Saadet Partisi’nin son seçimlerde aldığı başarısız sonucun da süreçte etkili olduğu öne sürüldü.

Erbakan Vakfı Genel Sekreteri Doğan Bekir, “Amacımız partimizi kurarak genel seçimlere girmekti, çalışmalarımızı da buna göre yoğunlaştırmıştık ama erken seçim kararı üzerine bekleme tercih edildi. Kendi partimizi kurup Erbakan hocamızın kaldığı yerden ikinci 40 yılı başlatma arzusundayız. Dışlayıcı, ötekileştirici değil birleştirici, kucaklayıcı olacağız. Gerilim politikasının kimseye faydası yok, ülkeye de kaybettiriyor, yeni bir dille, söylemle kucaklayıcı olmak gerekiyor” 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »