Fatih Projesi'nde en iyi teklif Telpa'dan

Fatih Projesi tablet ihalesine en iyi teklif Telpa'dan geldi

12 Kasım 2013 Salı 7: 0
Fatih Projesi'nde en iyi teklif Telpa'dan
Şirketlerin ek süre talebi nedeniyle bugüne ertelenen Fatih Projesi tablet ihalesinde en iyi teklifi 409 milyon lira ile Telpa verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yürüttüğü Fatih Projesi kapsamında dokuzuncu sınıf öğrenci ve öğretmenlerine dağıtılmak üzere 675 bin adet tablet bilgisayar, 550 bin adet kılıf ve 125 bin adet klavye alım ihalesinde nihai teklifler verildi. İhaleye en düşük teklifi 409 milyon lira ile  Telpa Telekomünikasyon Ticaret A.Ş verdi.

Datateknik Bilgisayar Sistemleri ve Ticaret Sanayi A.Ş ve Pasifik Grup Yayıncılık Bilişim Teknoloji Eğitim Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ortak girişimi, Casper, Exper, Probil iş ortaklığı ve  Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş ihale dışı kaldı. Daha önce de kapalı teklif zarflarının açılmasının ardından Samsung Elektronik ve Hewlett Packard ihaleden çekilmişti.

İhalenin son aşamasına Telpa Telekom ve C5 Elektronik kaldı. Bu iki grup da revize tekliflerini verdi.

İhale Komisyonu'nun kararı bekleniyor. İhaleye, Data Teknik-Pasifik Grup Yayıncılık, Samsung Elektronik, Hewlett Packard, Casper-Exper-Probil, Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş, Telpa Telekom ve C5 Elektronik'in teklif vermişti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »