FATİH Projesi'nde iki teklif

Eğitimde FATİH Projesi kapsamında 675 bin tablet bilgisayar için gerçekleştirilen ihalede, 5 firmadan 2'sinin teklifi açıldı, teknik yeterlilikleri olmadığı için 3 firmanın teklifleri açılmadı. İhalede Telpa Telekominikasyon AŞ, 409 milyon lira, C5 Elektronik San. ve Tic. AŞ ise 581 milyon 990 bin lira teklif verdi.

13 Kasım 2013 Çarşamba 3: 0
FATİH Projesi'nde iki teklif

İhalenin bugün gerçekleşen aşamasının ardından açıklama yapan MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü İhale Komisyonu Başkanı Özkan Günday, dün 5 firmanın teklif verdiğini ve 2 firmanın da teşekkür mektubu sunduğunu ifade etti.

Teklif veren firmaların, dağıtıma esas teklifle sundukları ürünlerde, firma yetkililerinin de katılımıyla tespitler yapıldığını bildiren Günday, şunları söyledi:

"O tespitler doğrultusunda 5 firmadan 3'ünün teknik yeterliliğe sahip olmadığı görüldü. Bunlar 'Datateknik-Pasifik Yayınları' ortak girişimi, 'Casper, Exper, Probil' ortak girişimi ve 'Vestel' firmaları. Bu firmaların tekliflerini açmadık, kendilerine iade ettik. Diğer iki geçerli olan teklif, teknik yeterliliğe sahip geçerli teklif C5 Elektronik San. ve Tic. AŞ ile Telpa Telekominikasyon AŞ'ye ait teklifleri açtık. Telpa Telekominikasyon AŞ 409 milyon, C5 Elektronik Sanayi ise 581 milyon 990 bin lira teklif verdi. Nihai sonuç daha sonra bildirilecek. Bu ihale sonucu değil, teknik yeterliliği geçerli tekliflerin fiyatları."

Günday, elenen firmalara, neden elendiklerine dair bilginin de yazılı olarak tebliğ edileceğini kaydetti.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »