Fatih Terim'in Milli Takım'la yolları ayrıldı!

Fatih Terim'in Milli Takım'la yolları ayrıldı. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri Levent'teki tesislerinde bir araya geldi. Görüşmeden teknik adamın TFF ile karşılıklı anlaşarak Milli Takım'ı bıraktığı öğrenildi.

26 Temmuz 2017 Çarşamba 17:54
Fatih Terim'in Milli Takım'la yolları ayrıldı!
Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, federasyonun Levent'teki tesislerinde bir araya geldi.
 
Bu görüşmede tecrübeli teknik adamın TFF ile karşılıklı anlaşarak Milli Takım'ı bıraktığı öğrenildi.
 
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören yaptığı ilk açıklamada,  "Fatih Terim, Türkiye Futbol Direktörlüğünü bıraktı. Karşılıklı anlaşarak görevden ayrıldı" dedi.
 
Federasyonun resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:
 
'Bir süredir kamuoyunda ve medyada gündem haline getirilmeye çalışılan bir takım futbol dışı konular, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile Türkiye Futbol Federasyonu yönetimini yıpratma amacı taşıyan bir hal almıştır.
 
Bir araya gelen taraflar, sürecin bundan sonraki kısmında yolları ayırmanın her iki taraf açısından daha sağlıklı olacağına kanaat getirmiştir.
 
Gerek Türkiye'de gerek dünyada başarıları ile kendini kanıtlamış ve Türk futboluna büyük hizmetler vermiş olan değerli hocamıza teşekkür eder, bundan sonraki hayatında başarı ve mutluluklar dileriz'
 
3. Terim dönemi sona erdi
  
Türkiye Futbol Direktörlüğünün yanı sıra A Milli Takım'ın başında  bulunan Terim, ay-yıldızlı ekipte bir maçlık ilk deneyimi hariç, üç dönem görev  yaptı.
 
A Milli Takım, Fatih Terim yönetiminde oynadığı 135 maçta biri hükmen  olmak üzere 70 galibiyet aldı. Ay-yıldızlı ekip, Terim'in saha kenarında  yönettiği 68 resmi ve 67 özel maçta 33 kez berabere kaldı, 32 kez de mağlup oldu.
 
Terim yönetiminde, 3'ü Yunanistan karşısındaki hükmen galibiyetten  doğan 205 gol atan milliler, kalesinde ise 139 gol gördü.
 
Üçüncü dönem
A Milli Takım, Fatih Terim'in üçüncü döneminde 43 maça çıktı. Ay-yıldızlı takım bu dönemdeki maçlardan, birini hükmen olmak üzere  27'sini kazandı, 9'unu yitirdi, 7'sinde de berabere kaldı.
 
Milliler, 23'ü resmi, 20'si özel bu maçlarda, 3'ü hükmen galibiyetten  doğan 69 gol atıp, 38 gol yedi.
 
Türk Milli Takımı, söz konusu dönemde sadece 8 maçta gol yollarında  suskun kalırken, 18 maçta ise kalesini gole kapatmayı başardı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »