21 Şubat 2019, Perşembe

Fatih'in yeni belediye başkanı belli oldu

Mustafa Demir'in milletvekili aday adaylığı için istifa etmesinin ardından Fatih Belediyesi'nde yapılan seçimde yeni başkan Hasan Suver oldu.

30 Nisan 2018 Pazartesi 21: 6
Fatih'in yeni belediye başkanı belli oldu
Mustafa Demir'in milletvekili aday adaylığı için istifa etmesinin ardından İstanbul Fatih Belediyesi'nde yapılan seçimde yeni başkan Hasan Suver oldu.

HASAN SUVER KİMDİR?
1961 Sürmene doğumlu, ilk ve ortaokulu Trabzon'da, liseyi Samsun'da okumuştur, daha sonra İstanbul'da Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü'nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaptı ve aynı okulda 'Aydınlar ve Sosyal Değişme' konulu tez çalışması yaptı.

1978 yılından beri Fatih'te ikamet etmektedir. 1983'te Fatih'te dünya evine girdi, 3 kız çocuğu babasıdır. Evlendiği yıl ticarete atıldı. Daha sonra limited şirket kurarak hem ticaret hem inşaat işleriyle ilgilendi.

1979 yılından beri Fatih’te siyaset yapmaktadır. Ak Parti Fatih İlçe Teşkilatı 2 nolu kurucu üyesidir. Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Mümder üyesidir. Şiir çalışmaları bulunmaktadır. Fatih Belediyesi Başkan Yardımcısı görevini yürütmektyken Fatih Belediye Meclisi kararı ile Milletvekilliği için istifasını veren Mustafa Demir'in yerine Fatih Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »