F.Bahçe'den tarihi karar! Maçlara çıkmıyoruz...

Fenerbahçe Yöneticisi Tolga Deniz Aytöre, erteleme değil can güvenliği istediklerini söyledi. Aytöre, silahlı saldırı olayı aydınlatılıncaya kadar maçlara çıkmayacaklarını açıkladı! Bu arada Türkiye Futbol Federasyonu, Süleyman Seba Spor Toto Süper Lig'e 1 hafta ara verme kararı aldı.

7 Nisan 2015 Salı 0:57
F.Bahçe'den tarihi karar! Maçlara çıkmıyoruz...

İşte Mahmut Uslu'nun açıklamaları;
 
Arkadaş biliyorsunuz 2 gün önce çok önemli günler yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Önce bu olaylardan dolayı başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan eski cumhurbaşkanlarımızdan Süleyman Demirel Kılıçdaroğlu olmak üzere bütün bakanlarımız bize bu olaylardan dolayı taziyede bulunup bu olaya sahip çıktılar. Biz inanıyoruz ki çok kısa sürede bu faailler bulunacaktır. Bu sadece Fenerbahçe'ye yapılan bir olay, yaşayanlardan birisi de benim. Olayın özetine gelince tamamen şöföre yönelik bir atış, ama bazı kamu çalışanları taş atıldığı yönünde bilgiler paylaştı. Sayın başkan taraftar ve yönetim kurulana çok teşekkür etmek istiyorum. Provakosyon yapmadan bekliyoruz olayın çözümlemesini.. Bazı insanlar bu olayı anlamış değil hala, 50 metre vardı otobüsle aramızda sizler basın mensupları kendileride söyleid onlar da can tehlikesi yaşadılar. Bu planlı yanlış hadise bu olayların aydınlatılması lazım.
 
"KURŞUN 20 SANTİM SEKSE, İSMAİL KARTAL... "

 
İsmail Kartal, şöförün 20 santim kenarında sekse İsmail'in de canı gitmiş olurdu. Şöförümüz sağolsun başkanla birlikte hep aradık izledik elimizden geldiği kadar ona da sahip çıkacağız. Bir beyaz otobüs Fenerbahçe otobüsü değil yani ama yokuş aşşa 110 km hızla giderken silahla saldırı yapılıyor.
 
"SOW İZİN ALARAK GİTTİ"
 
Oyuncular da etten kemikten insanlar... Dün oyuncularla epey bir konuşma yapıldı, psikolojik olarak hiç iyi değiller... Sow kaçıp gitmedi, hocasından izin alarak ailesi gitti o da ailesinin yanına gitti. Çünkü anca izin verilmiş kendisine... 2 saat önce toplantı yaptık ve arkadaşlara söz vericem ama taraftarlar ihtilallerini devam ettirsinler, bizim için şampiyonluk, dördüncü yıldız önemli değil herkesin can sağlığı bizim için en önemlisi budur. Şampiyonluklar kaybettir herkes biliyor nasıl kaybettiğimizi bunların detaylarına girmeyeceğim ama arkadaşlarımızın umarım psikolojilerini düzeltiriz.
 
 Deniz Tolga Aytöre'nin açıklamaları;
 

19 futbolcu olmak üzere kastetmeye teşeppüstür, bu Fenerbahçe'ye düznelenmiş bir suikasttir. 3 Temmuz'un ardından bugün Fenerbahçe'nin canına kastedilmeye çalışılmıştır.
Bu eylem bir Fenerbahçe- Trabzonspor çekişmesi odaklı bir eylem değil bu ciddi bir terör eylemidir. Bizim bu eylemi bir camiayı bir bölgeye kendi insanımıza mal etmek gibi bir durum söz konusu değildir bunun bilinmesini isteriz.
 
"BU OLAY AYDINLANANA KADAR FUTBOL OYNAMA NİYETİNDE DEĞİLİZ"
 
Sadece Fenerbahçe taraftarı, aynı şekilde Trabzonspor taraftarı, Galatasaray taraftarı, Beşiktaş taraftarı tüm spor olaylarıyla ilgili kendimizi sorumlu hissediyoruz. Artık kan döküldü yani müsabakaları oynamak çok önemli değil. Bunlar çarpıtılıp başka mecralara çekilmeye çalışıldı ama olmaz 'sakatlar yüzünden böyle bir istediğimiz olduğunu düşünenler var' bunlara inanmayın. Hiç bir şampiyonluğun hiç bir başarının bir Ufuk'un hayatından daha önemli olmadığını bildiğimiz için bizim bu ligleri şu kadar hafta bu kadar hafta ertelenmesi gibi bir talebimiz yok. Önemli olan can güvenliğinin sağlanması önemli olan bu oyunun kendi ortamında oynanabilmesinin sağlanmasıdır. Yaşanan olay bizim için unutulmayacak bir olaydır. Bu olayda Fenerbahçe Spor Kulübü olayı hemen güvenlik birimlerinin zaafiyeti gibi sığ ve çok kolay tüketebilecek indirgelere sığınmayacak kadar ciddi bir kurumdur. Beklentimiz bu olayın sonuçlanmasıdır. Çok açık ifade etmek gerekirse biz bu olay aydınlana failleri bulunana kadar 'futbol oynamak' gibi bir düşüncemiz yok.
 
Tolgay Aytöre; "Dün akşama kadar bazı konularda umutluyduk. Hep bunun önüne geçmek istedik ama iyi biliyorsunuz ki bunu '3 Temmuz süreci' altına almaya çalıştılar bunların önüne geçmek istedik ama biz bunu bir bölgeye yükleyemeyiz öyle bir düşüncemiz yok. Bu terör eyleminin besledniği bazı fay hatlarının ortadan kaldırması gerekmektedir. Karar ne olursa olsun sonuç bir an önce verilmelidir. Türk sporu ve Fenerbahçe'ye zarar vermektedir. Kar ane olursa olsun biz gerğini yapmaya hazırız. Ancak kararın bir an önce verilmesi ve fay hatlarının kapatılması için gereken yapılmalıdır."
 
Futbol algımızı gözden geçirmeliyiz. Şöyle ki şu endüstriyel futbol anlayışı ve yaklaşımıyla taraftarları, renklerinden, statlardan kopartmak ve camiayı yalnızlaştırmak, yabancılaştırmamak gerekiyor. Kutuplaşmalar sona ermelidir çünkü kan akmıştır, bizim hiç bir talebimiz yok arkadaşlar... Biz liglerin artık oynanamasına bile gerek kalmadığı ve olay aydınlanana kadar futbol oynamayacağız diyerek sözlerini bitirdi.
 
Şekip Mosturoğlu'nun açıklamaları;
 
Eğer bugün bir ölümün arkadasından konuşuyor olsaydık bunun altından kimse kalkamazdı. Bu tüm ülkeye yapılmış bir suikasttir. Bundan sonra ama diye başlayan söylemlerden uzak durmalıyız. 3 Temmuz'da uçlar baskı altına alındı ve kaşındı. Kaşına kaşına burada patlak verdi Allah'tan can kaybı yaşandı. Bu sinir uçlarıyla oynayanlar bundan vazgeçmelidir. Bu toplumsal çatışmaya vardı. Gerek başkanımız gerek bizler bütün söylem ve eylemlerde sağduyu çağrısı yaptık yine yapıyoruz. Caddede, Anıtkabir'de hep demokratik çizgimizi devam ettirdik. Herkes eylem ve söylemine çok dikkat etmelidir. Bu olay fanatizimle alakalı değildir. Herkes sorumluluklarını bilsin ve ona göre davransın. Bu olayı sosyal medyada kaşıyanların takipçisiyiz. Biz değil sadece adalette bunun peşinde... Herkes yazdığına söylediğine dikkat etsin, yangına odun atmamak gerekiyor.
 
"TARAFTARA SAĞDUYU ÇAĞRISI"
 
Taraftarları sağduyuya davet ediyoruz. Bugün o davaya kumpas diyenlerin bir bölümünün ceza evinde olmasına rağmen bizim davamıza kumpas denmemesi ilginçtir. Biz yapılan açıklamaları artık söylem olarak bakmayacağız. Tolga Bey söyledi, burada insan hayatı söz konusu. Can kaybı yaşansaydı durum çok farklı olurdu, söylemlerimiz buna göre hep... Eğer bu olay bir terör eylemiyse ve toplumun sinir uçları kaşınıyorsa bu ülkenin kalkınması ve refahı için önemli bir durumdur.
 
"BASIN ÇABA GÖSTERMELİDİR"

 
Cumhurbaşkanı ben ilgileniyorum bu davayla diyorsa ne kadar ciddi olduğunu siz düşünün... Biz zaten durumun farkındayız. Artık bu düşmanlık ve kinlerin bitirilmesi için çaba gösterilmelidir ama yine bazı kanal ve gazetelerde yine tahrikler vardı. İnsanları ve toplumu yönlendiren medya özellikle sizlere söylüyorum bunu...
 
"BU DAVA NASIL BİTERSE BİTSİN..."

 
Şekip Mosturoğlu,  Mevcut ve buna benzeyen eylemleri yani bu fay hatlarını kapatmamız gerekiyor. Bu onlardan biri, siz Fenerbahçe Başkanı 3 Temmuz'dan bu yana ağıza alınmayacak hakaretleri, küfürleri, iftiraları kulübü ve kulübün değerlerini hedef gösterleri cezalandırmazsanız olay bu durumlara gelebiliyor. Bizim için çok önemli... Bu dava nasıl biterse bitsin bu davadan kimsenin beslenmesine izin vermemeliyiz.
 
Bunu yapan insan bunun farkında değilse bir şey yapamayız. Yani manipüle ediyor. Kimse farkında değil ateşin altına bir odunda ben atayım diyorlar. Biraz sorumluluklarımızı bilelim. Devletin başında olanlar terör eylemi diyorsa yani farkına varmalıyız. Bu bir holiganizm değildir bununla izah edilemez. 2. ve 3. Lig'de olan olaylar bu anlatılanlar bunları lütfen ciddiye alalım.
 
AYTÖRE'DEN HACIOSMANOĞLU'NA YANIT

 
"Geçen hafta öldürülen savcının arsası vardı' diye bir açıklama yapıyorsunuz . Bu işler ciddi işler yani... Bu kadar kolay ki bu ortamı biz yaratıyoruz. Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe gerginliğin nedeni... Bu tespitler anlatımlar biraraya geldiği zaman bu tür sonuçlara bizleri getiriyor. Alt metni boş söylemlerden vazgeçmemiz gerekiyor. Hala farkında değiliz, hala espri yapılıyor, savcının arsası varmış bilmem ne , herkes kendine gelsin, gerçekten yeter artık. Burada başka birşeyden bahsediliyor. Fenerbahçe tarihini bilmemek yüzünden geliyor bu sorular... Fenerbahçe'yi zan altında bırakmaya çalışrken dikkatli olun..."
 
 
Mahmut Uslu; "Biz Kulüpler Birliği toplantılarına katılmıyoruz. Sabah 5'te geldik bildiri yayınladık. Divan Başkanı beraberliğinde yönetim kurulu toplantısı yaptık ve kararlarımızı şuan da arkadaşlarımız açıkladı. Bizim savunma yapmaya ihtiyacımız yok yani. Türkiye'nin futbolu ve sporunun beyazıyken zenci muamelesi yapılıyor. Bu olay aydınlatılana kadar maçlara çıkmayacağız."
 
Şekip Mosturoğlu; "Gelecekler onlar aldıkları karar sonrası görüşeceğiz. Kulüpler Birliği görevlerinin ne kadarını yerine getiriyor. Haksızlık olduğunda suskun kalmak mıdır? Bir proje ortaya koydular 'Devrim' diye ama Aziz Yıldırım'ın fikridir bu yani... Kulüpler Birliği '3 Temmuz Süreci'nde ne yaptı yani..."
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »