F.Bahçe'nin Davası kabul edildi

Fenerbahçe, CAS'ın verdiği kararın hukuk dışı olduğunu iddia etmesi nedeniyle İsviçre Federal Mahkemesine dava açmıştı. Mahkeme, davayı kabul etti.

23 Haziran 2014 Pazartesi 0:32
F.Bahçe'nin Davası kabul edildi
UEFA'nın verdiği cezayı onaylayan CAS'ın verdiği kararın hukuk dışı olduğunu iddia eden Fenerbahçe, kararı İsviçre Federal Mahkemesi'ne taşımıştı. Kararla ilgili olarak Fenerbahçe'ye ilk müjde geldi. İsviçre Federal Mahkemesi, davanın kabul edildiğini sarı-lacivertli kulübe iletti.

DURUŞMA TARİHİ BEKLENİYOR

Fotospor'un haberine göre; Böylece Fenerbahçe, CAS, UEFA, ve TFF temsilcilerinin de bir araya geleceği ara karar duruşmasının tarihinin belirlenmesini beklemeye başladı. Fenerbahçe'nin ara duruşmada; geçen sezon olduğu gibi "tedbirli" olarak Şampiyonlar Ligi'ne katılma talebinde bulunacağı bildirildi.

GALATASARAY ELEME TURUNDAN KATILABİLİR

UEFA kendini riske atmaz ve geçen sezon olduğu gibi Fenerbahçe'nin adını Şampiyonlar Ligi gruplarına katılacak takımlar arasına yazarsa, Galatasaray eleme turlarından kura çekimine katılacak. Ara karar sonrası asıl mahkeme Eylül ayında başlayacağı, Ekim veya Kasım ayında sonuçlanacağı için Galatasaray'ın ara karar duruşmasına müdahil olmak isteyebileceği de gündemde.

FENERBAHÇE TEDBİRLİ OLARAK KATILABİLİR

Öte yandan TFF'den; Sivasspor ve Eskişehirspor'un yerine Türkiye'den Avrupa Kupalarına gidecek takımların ismini isteyen UEFA'nın, yine TFF ile müzakere ederek; CAS sürecinde bu iki takıma da geçen sezon Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye sağladığı gibi "tedbirli" olarak turnuvaya katılma olanağı vereceği bilgisi geldi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »