FBI’dan Trump’ın eski kampanya müdürüne baskın

FBI, Trump’ın eski kampanya müdürü Manafort’un Virginia’daki evinde arama yaptı, birçok kayıt ve evraka el koydu

9 Ağustos 2017 Çarşamba 20:19
FBI’dan Trump’ın eski kampanya müdürüne baskın
ABD Federal Soruşturma Bürosunun (FBI), Rusya  soruşturması kapsamında ABD Başkanı Donald Trump’ın eski kampanya müdürü Paul  Manafort’un Virginia’daki evine baskın düzenlediği belirtildi. 

Amerikan medyasına yansıyan haberlerde, FBI’ın 26 Temmuz’da şafak  vaktinde Manafort’un, Virginia eyaletinin Alexandria kentinde evinde arama  yaptığı ifade edildi.

Manafort’un sözcüsü Jason Maloni de söz konusu iddiaları doğrulayarak,  “FBI ajanları Manafort’un evlerinden birinde arama yaptı. Manafort tutarlı bir  şekilde her zaman hukuki mercilerle iş birliği yaptığı gibi bunda da onlara  yardımcı oldu.” dedi.

Manafort'un evindeki aramanın geniş kapsamlı olduğu belirtilen haberlerde, FBI ajanlarının evden birçok kayıt ve evrakla ayrıldığı aktarıldı.

Söz konusu arama emrinin Rusya’nın 2016 başkanlık seçimlerine  karıştığı iddialarını araştıran Özel Yetkili Savcı Robert Mueller tarafından  verilmiş olabileceğine dikkat çekilen haberlerde, Manafort’un daha önce Rusya soruşturmasına katkı sağlayacak pek çok dokümanı soruşturma ile ilgilenen  makamlara verdiği kaydedildi.

Bazı kaynaklar ise soruşturma heyetinin, Manafort’un tüm kayıtları teslim etmesi noktasında güvenilmez olduğuna kanaat getirdikleri ve federal  yargıcı bu konuda ikna etmiş olabilecekleri öne sürülüyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »