23 Mayıs 2018, Çarşamba

Fenerbahçe, kararı CAS'a gönderiyor

Fenerbahçe, CAS kararının iptali ve yürütmenin durdurulmasını talep ettiği dava için İsviçre Federal Mahkemesi'ne, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin yeniden yargılanma kararını gönderecek

24 Haziran 2014 Salı 19:28
Fenerbahçe, kararı CAS'a gönderiyor
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin "Futbolda Şike" davası kapsamında aralarında Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 6 kişinin yeniden yargılanması kararı, Fenerbahçe Kulübü'nün 2014-2015 sezonunda Avrupa kupalarında yer alabilme umudunu arttırdı.

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, İsviçre Federal Mahkemesi'nde, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) kararının iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle açtıkları dava için Lozan'a, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin dün aldığı kararı göndereceklerini bildirdi.

Uslu, gelişmeler üzerine İsviçre Federal Mahkemesi'nin, Fenerbahçe'nin duruşmasını 3 Temmuz Perşembe gününe aldığını kaydetti.

İlk duruşmanın, 2011'de  "şike" soruşturmasının başlatıldığı 3 Temmuz'a alınması ise ilginç bir rastlantı olarak dikkati çekti.  

MAHMUT USLU: ÇOK ŞEYLER DEĞİŞECEK

Fenerbahçeli yönetici Uslu, mahkeme kararının ardından dün kulüp televizyonu FBTV'de yaptığı açıklamada, futbol takımının bu sezonki Avrupa şansı konusunda, "Sayın başkanın talimatıyla biz çok gizli bir şekilde gittik, UEFA ile birkaç kez görüştük. 'Peki biz yeniden yargılanma olursa ne olur?' diye sorduk. O zaman zaten şaşkınlık içinde baktılar. Göreceğiz, önümüzdeki dönemlerde çok şeyler değişecek" şeklinde ifadeler kullanmıştı.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »