18 Haziran 2018, Pazartesi

Fenerbahçe, Trabzonspor ve Bursaspor'a müjdeli haber

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Futbol Disiplin Talimatı'nda yapılan değişikliğin ardından Fenerbahçe, Trabzonspor ve Bursaspor'un ligde aldığı seyircisiz oynama cezalarını, para ve tribün kapatma cezalarına çevirdi.

23 Temmuz 2014 Çarşamba 4:59
Fenerbahçe, Trabzonspor ve Bursaspor'a müjdeli haber
PFDK'dan yapılan açıklamada, 15 Temmuz 2014'te yürürlüğe giren FDT'nin geçici 2. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle verilmiş ve infazı tamamlanmayan seyircisiz oynama cezalarının re'sen yeniden değerlendirildiği belirtildi.

Yeniden değerlendirme sonucunda, Fenerbahçe'nin sahasında Kardemir Karabükspor ile oynadığı lig maçında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 6. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle aldığı 1 maç seyircisiz oynama ve 300 bin lira para cezasının, yeni FDT uyarınca ev sahibi kulüp olarak gerçekleştirilen 4. ihlal olması nedeniyle tribün kapatma ve 200 bin lira para cezası olarak değiştirilmesine, cezanın, ihlalin gerçekleştirildiği Türk Telekom ve Migros tribünlerinde infaz edilmesine karar verildi.

Sarı-lacivertlilerin deplasmanda Kayserispor ile oynadığı lig maçının ardından taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 7. kez gerçekleştirilmesinden dolayı aldığı 2 maç seyircisiz oynama ve 300 bin lira para cezasının da misafir kulüp olarak gerçekleştirilen 3. ihlal olması nedeniyle 75 bin lira para cezası olarak değiştirildiği belirtildi.

Trabzonspor'un ise Sivasspor ile deplasmanda oynadığı lig maçında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı aldığı 1 maç seyircisiz oynama ve 150 bin lira para cezasının, misafir kulüp olarak gerçekleştirilen 3. ihlal olması nedeniyle 75 bin lira para cezası olarak değiştirildiği aktarıldı. Bordo-mavili takımın, Eskişehirspor ile deplasmanda oynadığı lig maçının ardından aldığı 1 maç seyircisiz oynama ve 300 bin lira para cezasının da misafir kulüp olarak gerçekleştirilen 4. ihlal olması nedeniyle misafir takım olarak katılacağı ilk resmi müsabakada tribün kapatma ve 30 bin lira para cezası olarak değiştirildiği bildirildi.

Bursaspor'un da sahasında Galatasaray ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası maçında aldığı 1 maç seyircisiz oynama ve 150 bin lira para cezasının, kupa kategorisinde infaz edilmek üzere 1 maç seyircisiz oynama ve 5 bin lira para cezası olarak değiştirildiği kaydedildi. Yeşil-beyazlıların, sahasında Elazığspor ile oynadığı lig maçında aldığı 2 maç seyircisiz oynama ve 300 bin lira para cezasının, tribün kapatma ve 200 bin lira para cezası olarak değiştirilmesine, cezanın ihlalin gerçekleştirildiği kapalı kale arkası ve maraton tribününde infaz edilmesine karar verildiği bildirildi.

​AA
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »