25 Haziran 2018, Pazartesi

Fethiye plajları yabancılara kaldı

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde, ramazan ayının başlamasıyla birlikte plajlar yabancı turistlere kaldı.

1 Temmuz 2014 Salı 19:23
Fethiye plajları yabancılara kaldı
Hava sıcaklığının 30, deniz suyu sıcaklığının 27 derece ölçüldüğü Fethiye'de ramazan ayının başlaması ile plajlar boşaldı. Nem oranının yüzde 65'e ulaştığı ilçede yerli tatilciler ve vatandaşlar evlere kapandı. Boşalan plajları yabancı turistler doldurdu. 

Bunaltıcı sıcağa rağmen deniz ve güneşin tadını çıkaran turistler, plajlarda renkli görüntüler oluşturdu. Kimileri denize girip serinlerken kimileri ise güneş kremlerini sürüp sereserpe güneşlendi. Turistlerin yoğun olduğu Ölüdeniz Mahallesi'ndeki Kumburnu ve Belceğiz plajlarında az sayıdaki yerli tatilci de denize girip güneşlendi.
 

'ESKİSİ KADAR KALABALIK DEĞİL'


Belceğiz Plajı'nda deniz ve güneşin tadını çıkaran İngiliz Marc Swift, İngiltere'den tatil için Fethiye'ye geldiği söyledi. Ramazan ayının başlamasıyla plajların eskisi kadar kalabalık olmadığını anlatan Swift, "Tatile geldiğim ilk günler burası daha kalabalıktı. Ancak şimdi eskisi kadar kalabalık yok. Yine de havalar güzel, tatil de iyi gidiyor. Fethiye'yi ve Ölüdeniz'i seviyoruz" dedi. 
 

PARAŞÜTÇÜLER ETKİLENMEDİ


Plajda bunlar yaşanırken Babadağ'ın zirvesinden yamaç paraşütü ile atlayış yapanlarda azalma gözlenmedi. Gökyüzündeki yoğun trafik dikkati çekti. Paraşüt tutkunları eşsiz Ölüdeniz manzarasını izledikten sonra gün boyu Belcekız Plajı'na iniş yaptı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »