Fethullah Gülen'e saldırı mı yapılacak?

Gezi Parkı olaylarını protesto eden bir grubun, Amerika'daki Türkleri hedef seçtiği belirtiliyor. Bu hedefler içerisinde de Fethullah Gülen'in ismi ön plana çıkıyor.

29 Haziran 2013 Cumartesi 7: 0
Fethullah Gülen'e saldırı mı yapılacak?
Amerika'da sosyal medya üzerinden örgütlenen bir grubun Fethullah Gülen'e protesto hazırlığı içerisinde olduğu ileri sürülüyor. İddiaya göre "Yılanın kapısına dayanıyoruz" yazılarak hazırlanan afişler ile Fethullah Gülen'in evinin önünde eylem yapılacak. 

FETHULLAH GÜLEN'İ KORKUTMAYI AMAÇLIYORLAR


Gezi Parkı eylemleri için protestolar düzenleyen grupların Amerika'daki Türkleri hedef seçtiği iddia ediliyor. Amerika'daki protestoların hedefinde ise Gülen Cemaati olduğu söyleniyor. Örgütlenen gruplar 13 Temmuz'da Fethullah Gülen'in Pensilvanya'daki evinin önünde protesto düzenlemeyi amaçlıyor.

Fethullah Gülen'e düzenleneceği söylenen protesto için hazırlanan pankart sosyal medyada elden ele hızla dolaşmaya başladı. Hazırlan bu çağrıya gelen mesajlarda, Fethullah Gülen'i korkutmayı amaçladıkları gibi ifadeler kullanıldığı belirtiliyor. Bölgede yaşayan ismini vermek istemeyen bir Türk vatandaşı, Gezi Parkı olaylarının etkisini ABD'den de hissettirmek için çeşitli grupların harekete geçtiğini, Gezi Parkı gibi simgesel olması için Fethullah Gülen'in evinin hedef alındığını söyledi.

Protestonun şu şekilde duyurulduğu belirtildi: "13 Temmuz'da Amerika'daki Atatürkçüler Fetullah Gülen'in kapısına dayanıyor. Fetullah'ın Pensilvanya'daki evinin önünde büyük bir protesto gösterisi düzenlenecek"


OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »