Fethullah Gülen'in yeğeni itiraf etti

Fethullah Gülen'in yeğeni Muhammet Sait Gülen, "2010 KPSS'de kopya çektim. Darbe girişimi sonrasında Fethullah Gülen'in yaptığı açıklamaları kınıyorum" dedi.

4 Ağustos 2016 Perşembe 19:57
Fethullah Gülen'in yeğeni itiraf etti

Fethullah Gülen'in yeğeni Muhammet Sait Gülen, savcılık ifadesinde Erzurum'da cemaatin evlerinde büyüdüğünü cemaat üyesi olduğunu kabul etti, ancak "FETÖ terör örgütü üyesi değilim" dedi. Gülen, darbe girişimini yapan FETÖ'yü ve 15 Temmuz sonrasındaki açıklamaları nedeniyle de Fethullah Gülen'i kınadığını da söyledi. 

Erzurum'da gözaltına alındıktan sonra Ankara'da savcılık ifadesinin ardından tutuklanan Fethullah Gülen'in yeğeni Muhammet Sait Gülen'in ifadesi ortaya çıktı.

2010 KPSS soruşturmasının da şüphelileri arasında olan Gülen, sınavda kopya çektiğini de itiraf etti. 

Cemaatin abileri tarafından soruların ve yanıtların kendisine ezberletildiğini anlatan Gülen, sınavı kazandığını ancak sonradan vicdanı sızladığı için tercih yapıp devlet memuru olmadığını söyledi.

Gülen cemaatinin yapılanmasına ilişkin bilgiler de veren Muhammet Sait Gülen, evlenmek isteyen cemaat üyelerinin evlenecekleri eşlerini, cematte abla olarak adlandırılanlar tarafından kendilerine gösterilen fotoğraflı kataloglardan seçtiklerini anlattı .
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »