'Fetih 1453'ü herkesten önce 'O' izledi

Geçtiğimiz gün vizyona giren, yönetmenliğini Fatih Aksoy'un üstlendiği 'Fetih 1453' filmini herkesten önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan izledi.

17 Şubat 2012 Cuma 16: 2
'Fetih 1453'ü herkesten önce 'O' izledi

İstanbul'un fethini konu alan "Fetih 1453" filmi, dün saat 14.53'te vizyona girdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen filmi herkesten önce izledi.

ERDOĞAN İZLEDİ VE BEĞENDİ

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Faruk Aksoy'un üstlendiği filmin bir kopyası, geçtiğimiz pazar günü Başbakan Erdoğan'ın evine gönderildi. Başbakan'ın, evinde izlediği filmi beğendiği açıklandı. Başbakan Erdoğan filmi izledikten sonra; "Çok beğendim. Ellerinize sağlık" mesajını iletmiş.

FİLMİN GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

FİLMİN 2. FRAGMANI İÇİN TIKLAYINIZ...

FİLMİN 1. FRAGMANI İÇİN TIKLAYINIZ...

 

16 BİN FİGÜRAN

Faruk Aksoy, "Sinemaya vefa borcumu ödemek için 'Recep İvedik'lerden kazandıklarımın neredeyse tamamını yatırdım" dediği "Fetih 1453" filmi hakkında ilginç ayrıntılar verdi. "Fetih, sadece bizleri değil, dünya tarihini ilgilendiren bir olay. Ortaçağ'ı kapatıp Yeniçağ'ı açtı" diyen Aksoy, filmde 16 bin yardımcı oyuncunun rol aldığını ve oyuncuların kıyafetleri için 44 bin metrekare kumaş kullanıldığını söyledi. Ünlü yapımcı ayrıca, 5 bin metrekarelik kapalı stüdyoda dekor hazırlandığı, özel olarak 10 bin silah ve silah aksesuvarı üretildiğini açıkladı.

Devrim Evin, İbrahim Çelikkol, Dilek Serbest, Recep Aktuğ, Erden Alkan'ın yanı sıra geniş bir oyuncu kadrosunun rol aldığı filmin senaryosu İrfan Saruhan ve Atilla Engin'in imzasını taşıyor. Filmin müzikleri ise Benjamin Wallfisch tarafından hazırlandı.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »