FETÖ hakkındaki ilk davada sona doğru

FETÖ adına çeşitli faaliyetlerde bulundukları belirtilen 7 sanığın yargılandığı, "FETÖ üyeliği" suçlamasıyla açılan ilk davada, dosyanın mütalaasının hazırlanması için iddia makamına gönderilmesi kararlaştırıldı.

30 Ekim 2018 Salı 19:42
FETÖ hakkındaki ilk davada sona doğru
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca "devletin iş yapamadığı" algısını oluşturmak amacıyla Ankara Emniyet Müdürlüğüne ait bir otomobille çeşitli malzemeler, bilgi ve belgeleri suç örgütlerine aktardığı öne sürülen 4'ü polis 7 kişinin yargılandığı davaya devam edildi.

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıklar İbrahim Şimşek ve Durak Yiğit ile avukatları katıldı. Başka bir suçtan Kayseri Kapalı Cezevi'nde tutuklu bulunan Kadir İnan ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmada yer aldı.

Mahkeme Başkanı Hüsamettin Otçu, sanıklar Ali Dilekli ve Talat Uzun hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulunun disiplin soruşturması raporu ve eklerinin geldiğini belirtti.

Cumhuriyet Savcısı Ayhan Çelik, mütalaasını hazırlamak için dosyanın kendisine verilmesini talep etti.

Sanık avukatları da esas hakkındaki mütalaadan sonra beyanda bulunma haklarının saklı tutulmasını istedi.

Mahkeme Başkanı Otçu, esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için dosyanın cumhuriyet savcısına gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »