FETÖ okulunda lüks otel konforunda gizli odalar

Samsun'da FETÖ ile bağlantısı nedeniyle kapatılan ve Milli Eğitim Bakanlığına devredilen Feza Berk Kolejinde gizli odalar bulunduğu belirlendi. Sadece özel kartla çalışan asansörle çıkılabilen bölümdeki odaların lüks otellerdeki konforu aratmayacak şekilde döşendiği ve video konferans cihazlarının bulunduğu ortaya çıktı

2 Kasım 2016 Çarşamba 17: 5
FETÖ okulunda lüks otel konforunda gizli odalar
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile  bağlantısı olduğu gerekçesiyle Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan ve  Milli eğitimBakanlığına devredilen Feza Berk Kolejinde yapılan incelemede, gizli  odalar bulunduğu tespit edildi. İlkadım ilçesinde bulunan Feza Berk Koleji, Milli Eğitim Bakanlığına  devredildikten sonra Yıldırım Beyazıt Ortaokulu adıyla hizmet vermeye başladı. Okulda yetkililerce yapılan incelemelerde, binanın 4. katında sadece özel kartla çalışan asansörle ulaşılabilen bölüm bulunduğu ortaya çıkarıldı. Yetkililer, odalara kilitleri kırarak girebildi. Lüks otel konforunda döşenmiş 3 dinlenme ve toplantı odası, 24 kişilik  yatak kapasiteli odalarda, 3 mutfak ile yemekhane de bulunuyor.

Tüm odalarında projeksiyon cihazı mevcut
Duvarlardaki çeşitli tabloların dikkati çektiği gizli toplantı odalarında özel döşenmiş koltuk ve büyük avizeler yer alıyor. Tüm odalarında  videokonferans görüşmesi yapılabilmesi amacıyla projeksiyon cihazı ve perdeler  bulunduğu da belirlendi.  Günlük kayıt yapan kameraların bulunduğu gizli bölümde kayıtların,  masaüstü bilgisayarlarda değil, dizüstü bilgisayarlarda tutulduğu  değerlendiriliyor. FETÖ'nün üst düzey toplantılarının gerçekleştirildiği ve misafirhane  olarak kullanıldığı düşünülen katta lüks otelleri andıran konfor ve şıklıkta  döşenmiş, uzaktan kumandalı aydınlatma sistemleri ve ayrı banyolara sahip odalara  da rastlandı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »