19 Kasım 2018, Pazartesi

FETÖ soruşturmasında 69 tutuklama

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 74 şüpheliden 69'u tutuklandı. Diğer 5 şüpheli ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

6 Aralık 2017 Çarşamba 19:19
FETÖ soruşturmasında 69 tutuklama
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı  Kuvvetleri'ndeki (TSK) yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında,  mahkemeye sevk edilen 74 şüpheliden 69'unun tutuklanmasına, 5 şüphelinin de adli  kontrolle serbest bırakılmasına karar verildi. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu  tarafından FETÖ'nün TSK yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında  gözaltında tutuldukları İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan 74  şüpheli Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.

Burada soruşturma savcılığınca ifadesi alınan şüphelilerin tümü,  tutuklanma istemiyle nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Hakimlikçe sorgulanan şüphelilerden 69'unun tutuklanmasına, 5'inin ise  adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakılmasına karar verildi.

Şüphelilerden birinin etkin pişmanlıktan yararlandığı, bir şüphelinin  ise özürlü bir çocuğunun bulunduğu gerekçesiyle serbest bırakıldığı öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde 70 şüpheli var

Soruşturma kapsamında, bugüne kadar tutuklananların sayısı 155'e  ulaşırken, serbest bırakılan 41 şüphelinin de etkin pişmanlıktan yararlanarak  itirafçı olduğu belirtildi.

Soruşturmada gözaltına alınan 70 kişinin ise İstanbul Emniyet  Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin sürdüğü ifade edildi. Haklarında yakalama ve gözaltı  talimatı verilen 78 şüphelinin ise halen firari olduğu ve arama işlemlerinin  sürdüğü kaydedildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında  27'si mahrem imam, 333 asker olmak üzere toplam 360 kişi hakkında gözaltı kararı  verilmişti. İstanbul merkezli 48 ilde düzenlenen operasyonlarda, 282 kişi  yakalanmıştı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »