23 Mayıs 2018, Çarşamba

FETÖ'den tutuklanan ünlü baklavacı tahliye oldu!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları kapsamında hakkında açılan davada, ''anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek'' ve "silahlı terör örgütüne üye olmak'' suçlarından tutuklu yargılanan Serdar Seyitoğlu'nun tahliyesine karar verildi.

16 Mayıs 2017 Salı 18:16
FETÖ'den tutuklanan ünlü baklavacı tahliye oldu!
İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, savunmasını yapan  tutuklu sanık Serdar Seyitoğlu, babası ve tutuksuz yargılanan amcası Mustafa  Seyitoğlu'nun ortağı olduğu Gaziantepli Habeş Seyitoğlu Baklava Şirketinde dış  ticaret müdürü statüsünde SGK'lı olarak çalıştığını belirterek, imza yetkisinin  olmadığını, şirketin genel müdürlüğünü yapmadığını söyledi.

Seyitoğlu, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen tarafından fazla kurban bağışı  yaptığı ve çok himmet vermesi nedeniyle kendisine plaket sunulduğu iddialarını  reddederek, "Olmayan bir plaket yüzünden 7,5 aydır tutukluyum. Bu plaket,  emniyette Kimse Yok Mu Derneğinin plaketi olarak soruldu. İddianamede de  'Fetullah Gülen tarafından verilen özel plaket' şeklinde yazıldı. Aramalarda  böyle bir plaket bulunamamıştır. Çünkü yoktur." dedi.

Sanık Seyitoğlu FETÖ'ye bağış yapan iş adamlarını yurt dışına  götürdüğü iddialarının gerçeği yansıtmadığını savunarak, mesai arkadaşlarıyla iş  nedeniyle yurt dışına çıktığını söyledi.

İhracat yaptıklarını dile getiren Seyitoğlu, şöyle devam etti: "FETÖ'yle bağlantılı herhangi bir seyahatte bulunmadım. 2007-20012  arasında Amerika'ya 5 kez gittim. Fuarlara katılıp ülke ve şirketimizi temsil  ettik. Fetullah Gülen ile görüşmedim, irtibatım olmadı, hediye almadım. Eğer  ilişkim olsaydı en azından iş adamı derneklerine üye olur, menfaat sağlamaya  çalışırdım."

Seyitoğlu, hakkındaki suçlamaları reddederek, "Büyük kızım lösemi  hastası. Bakımını annesi tek başına üstlenmiştir. Kanser hastası kızımın  depresyona girmesi an meselesidir. Küçük çocuklarımın psikolojisi bozulmasın diye  anneleri, 'Babanız yurt dışında' demektedir. Suçsuzluğumun ortaya çıkacağına  eminim." dedi.

"YARDIMLARDAN DOLAYI ÇOK PİŞMANIM"

Tutuksuz yargılanan Mustafa Seyitoğlu da FETÖ suçlamasıyla 102 gün  tutuklu kaldıktan sonra tahliye olduğunu ifade ederek, örgütün Bağcılar'daki  evlerine yardımlar yaptığı ve söz konusu evlerin ihtiyaçlarını karşılamakla  görevli mütevelli heyetinde yer aldığı iddiasını kabul etmedi.

Mustafa Seyitoğlu, iddiayı dile getiren Mustafa Şenlik'i tanıdığını  anlatarak, "Şirketlerimiz her yıl 50 tane işçi çıkarır ve yerine yenilerini alır.  Bu iftirayı atanların da bu kişiler olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

Kendisinin tüm cemaatlere sempati beslediğini öne süren Seyitoğlu,  ancak hiçbir cemaate bugüne kadar üye olmadığını iddiasında bulundu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »