FETÖ'nün gizli planı ortaya çıktı!

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından örgütle bağlantılı olduğu gerekçesiyle kapatılan Yamanlar Özel Fen ve Anadolu Lisesinin bulunduğu yerleşkede, amacı dışında kullanılırken ibadete açılan cami ile yemekhane arasında gizli bir tünel bulunduğu ortaya çıktı.

5 Ağustos 2016 Cuma 21: 0
FETÖ'nün gizli planı ortaya çıktı!
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin  ardından örgütle bağlantılı olduğu gerekçesiyle kapatılan Yamanlar Özel Fen ve  Anadolu Lisesinin yer aldığı yerleşkede,   cami ile yemekhane arasında tünel  olduğu belirlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre,  Bayraklı ilçesindeki yerleşkede, daha önce amacı dışında kullanıldığı belirlenen  caminin ibadete açılmasının ardından, camide namaz kılan okulun eski  mezunlarından birisi, cami ile yemekhane arasında gizli bir geçit olduğunu  söyledi. Bunun üzerine polis ekiplerine de haber verilerek bölgede arama yapıldı. Yemekhanenin bulunduğu binanın alt katında, kalorifer kazanlarının  olduğu bölümde tünel bulundu. Aydınlatma lambaları da olan tünelin, yaklaşık 2  metre yüksekliğinde ve 1 metre genişliğinde olduğu görüldü.Tünelde ilerleyen ekipler, caminin alt katındaki bir odaya ulaştı.  Tünelin bu çıkışının tahta bir kapakla kapatıldığı, üzerinin halıyla gizlendiği  belirlendi. Hangi amaçla yapıldığı araştırılan tünelin toplam uzunluğunun 200  metreden fazla olduğu ifade edildi.

 ÖZEL ASANSÖRLE KAT!

 Öte yandan, okul binasında özel asansörle çıkılabilen 5 ve 6'ncı katta  özel toplantı salonları, otel odaları gibi kapılarında numaraların bulunduğu  odalar ve mutfağın yer aldığı görüldü. Asansörün sadece bu katlara çıktığı, başka  katlarda ise asansörün kapı yerlerinin boy aynalarıyla kapatıldığı kaydedildi.

 İSMİ DEĞİŞTİ 

 FETÖ'nün darbe girişimi sonrası kapatılan Yamanlar Eğitim Kurumlarının  örgütte önemli yeri bulunduğu, FETÖ'ye bağlı ilk eğitim kurumu olduğu  kaydedilmiş, Yamanlar Kolejinde yetişen "seçilmiş öğrencilerin" özellikle askeri  liselere yerleştirildiği, örgütle bağlarını gizli tutan bu öğrencilerin harp  okullarından mezun olmalarının ardından kolejdeki özel odada FETÖ elebaşı Gülen'e  "bağlılık yemini" ettiği ve "himmet sözü" verdiği bildirilmişti. Kapatılan Yamanlar Özel Fen ve Anadolu Lisesinin adı da değiştirilmiş,  İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimini protesto ettiği sırada şehit olan Yıldız  Teknik Üniversitesi (YTÜ) Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm  Başkanı Prof. Dr. İlhan Varank'ın adı bu okula verilmişti. Okulun bahçesinde yer alan ve vatandaşların katkılarıyla inşa edilen,  ancak ibadete açılmayıp kütüphane olarak kullanılan cami de bugün cuma namazıyla  birlikte "15 Temmuz Şehitler Camisi" tabelası asılarak ibadete açılmıştı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »