FETÖ'nün okulunda zincirli, siyah camlı gizli odalar

Malatya Valisi Toprak, FETÖ'nün darbe girişimi sonrası MEB'e devredilen okul ve yurt binasında inceleme yaptı. Okulun üst katında, siyah camlı asansörle çıkılabilen 8 odalı misafirhane, yurt binasının üst katında ise zincirlenmiş ve demir parmaklıklarla çevrili bölümde toplantıların yapıldığı 2 büyük salon ile yatak ve dolapların olduğu çok sayıda oda bulunuyor.

27 Eylül 2016 Salı 19:30
FETÖ'nün okulunda zincirli, siyah camlı gizli odalar
Malatya Valisi Mustafa Toprak, Fetullahçı Terör  Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası Millieğitim Bakanlığına (MEB)  devredilen okul ve yurt binasında inceleme yaptı. Toprak, beraberindeYeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu ve İl Milli  Eğitim Müdürü Ali Tatlı ile FETÖ'nün darbe girişimi sonrası MEB'e devredilen ve  bir bölümüne darbe girişimi sırasında şehit olan Fuat Bozkurt'un ismi verilen  Özel Rahime Batu Koleji ve yurt binalarını gezdi. Okulun üst katında, siyah camlı asansörle çıkılabilen iki katlı  misafirhanede yatak ve dolapların olduğu 8 oda bulunuyor.

Yerleşke içerisindeki yurt binasının üst katında ise zincirlenmiş ve  demir parmaklıklarla çevrili bölümde toplantıların yapıldığı ve yansıtıcıların da  bulunduğu 2 büyük salon ile yatak ve dolapların olduğu çok sayıda oda yer alıyor. Vali Toprak, inceleme sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, daha  önce FETÖ'nün darbe girişimi sonrası MEB'e devredilen ve darbe girişimi sırasında  şehit olan Zekeriya Bitmez'in ismi verilen okulda da incelemelerde bulunduklarını  anımsatarak, bu alanlarda da FETÖ üyelerinin farklı emellerini gördüklerini  anlattı.

 'MİLLETİN MALI MİLLETE DÖNDÜ' 

Bu okulun da aynı şekilde Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Milli  Eğitim Bakanlığına (MEB) devredildiğini anlatan Toprak, "Milletin malı millete  döndü. Burayı da milletin evlatlarına hizmet edecek şekilde dizayn ediyoruz"  dedi.  Toprak, okulun bulunduğu alanda anaokulu, ortaokul ve fen lisesinin  hizmet vereceğini anlatarak, okulların en kısa sürede faaliyete geçeceğini  söyledi. FETÖ'ye yönelik çalışmaların aralıksız, titizlikle sürdürüldüğünü  aktaran Toprak, şöyle devam etti:      "Mekan düzenlemeleriyle, çocuklarımızın, gençlerimizin ruhunu, beynini  başkalarının ruhuna ve benliğine büründürmeyi amaçlayan o altyapıları tümden  ortadan kaldırmış oluyoruz. Çocuklarımızı devletimizin imkanlarından  faydalandırarak; FETÖ/PDY gibi terör örgütlerinin çocuklarımızı, gençlerimizi  kandırarak her türlü dini ve kutsal duyguları istismar ederek yanlış  kullanılmalarının önüne de set çekmiş oluyoruz. Bu okul ve yurtlar yeniden dizayn  edilirken eğitim camiasına sunmuş oluyoruz. Yeni okul ve yurtlar da yapılıyor."

  Toprak, daha önce başka bir okuldaki incelemesiyle ilgili sosyal  medyadan kendisine hakaret edildiğini anlatarak, "Bu örgütün geldiği noktayı  ibretle gördük. Oraya gittiğimizde MEB'in istediği standartların dışında, hiçbir  şekilde beyanda bulunulmayan yerler olduğunu tespit ettik. Ama Twitter üzerinden  öyle kampanya başlatıldı ki 'Devletin valisi ayakkabıyla camiye, mescide girdi,  dinimize hakaret etti' gibi yalan, yanlış algı yaratmaya çalıştılar. Hesaplarına  bakıldığında ise bunların yurt dışından yönetildiği, kimliklerinin tespitinin de  mümkün olmadığını güvenlik birimlerimiz bana ifade ettiler." ifadelerini  kullandı. Toprak, okulda yaptığı incelemelere ilişkin, "Bunların göründüğü gibi  olmadıklarını, oldukları gibi de görünmediklerini ibretlik bir kez daha baktık ve  inceledik. Gerisini de milletimizin değerlendirmesine ve bundan sonra bu gibi  yapıların tezahür etmemesi için ibret alma noktasında tüm kamuoyunun bilgisine  sizlerin aracılığıyla sunuyoruz." diye konuştu.
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »