19 Temmuz 2018, Perşembe

Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezi'nin yapım çalışmaları

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezi inşaatını inceledi.

29 Haziran 2013 Cumartesi 22:57
Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezi'nin yapım çalışmaları
Sivas Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Başkanı Ürgüp, Plan ve Proje Müdürü Levent Olgun ile yapımı devam eden Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

Ürgüp, merkezin, çok fonksiyonlu süper lüks bir tesis olacağını belirterek, "Günlere, haftalara göre organizasyonlar yapılacak. Herkes hangi dalda faaliyet göstermek istiyorsa o alanda faaliyetini gösterecek. Dolayısıyla Sivas'ın hanımlarının tamamının istifade edebileceği bir alan olacaktır' ifadesini kullandı.

Belediye Başkanı Ürgüp, merkez hakkında şu bilgileri verdi:

"Burada birçok kompleks yapı var. Havuzları, saunası, kurs odaları, fitness alanları, spor salonları, sinema salonları, 2 cep sineması, 600-650 kişilik bir salonu, yeme-içme alanları var. Dolayısıyla neredeyse kültürel ve sosyal faaliyetlerin icra edilebilmesi açısından olmayan bir şey yok. Bu kadar geniş düşünülmüş bir proje. Burada 3 parklı otopark var. Yaklaşık 250-300 araç sığacak. Zemin katta girişi çıkışı ayrı olacak. Hem buraya gelenler kullanabilecek hem civar halk hem de İstasyon Caddesindeki trafik yoğunluğunu azaltacak. Otoparkı belediyemiz kendisi işletecek. Kendisinin işletmesinin sebebi belediye bu tür hizmetleri ticari bir meta olarak görmüyor, en azından benim dönemindeki belediye görmüyor. Burada dışarıdaki araçları içeriye alıp trafikten düşürmek hedefi olduğu için düşük bir fiyatla hizmete sunulacaktır. İhale bedeli 16 milyon Türk lirası civarında, KDV ile düşündüğünüzde burası 19-20 trilyona mal olan bir projedir."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »