FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası

Yeni Zelanda Teknik Direktörü Milicich: "Böyle maçları kazanmak istiyorsanız ilk 30 dakikaya dikkat edeceksiniz, maalesef biz bunu başaramadık"

27 Haziran 2013 Perşembe 4:43
FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası
Yeni Zelanda Teknik Direktörü Chirs Milicich, 2-0 yenildikleri Uruguay maçına ilişkin, "Böyle maçları kazanmak istiyorsanız ilk 30 dakikaya dikkat edeceksiniz, maalesef biz bunu başaramadık" dedi.

Milicich, maçın ardından yaptığı açıklamada, sahaya önce Uruguay'ı durdurma düşüncesiyle çıktıklarını ve oyunun belli bölümlerinde bunda başarılı olduklarını söyledi.

Alınan sonuçta mevsimsel etkenlerin de önemli olduğunu ifade eden Milicich, şöyle konuştu:

"Şu anda Yeni Zelanda'da hava sıcaklığı 8 derece. Oyuncularım aşırı sıcakları oldukça fazla hissetti. Maçta genel anlamda iyi oynadık. Önce rakibi durdurmayı düşündük ancak böyle maçları kazanmak istiyorsanız ilk 30 dakikaya dikkat edeceksiniz. maalesef biz bunu başaramadık."

-Uruguay cephesi-

Uruguay Teknik Direktörü Juan Verzeri, maçı 2-0 kazanarak gruptan çıkma şanslarını devam ettirdikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Verzeri, maçın ilk yarısında sergiledikleri oyundan memnun olmadığını, daha sonra yaptıkları değişikliklerle etkili oynamaya başladıklarını vurgulayarak, "Maçın ilerleyen bölümlerinde daha iyi pas yapmaya başladık. Maçı 2-0 kazanıp gruptan çıkma şansımızı devam ettirdiğimiz için mutluyum. Bu sıcakta skoru arttırmak isterdik ama olmadı" diye konuştu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »