20 Şubat 2019, Çarşamba

Figen Yüksekdağ'ın tutukluluk hali sürecek

Eski HDP Milletvekili Figen Yüksekdağ'ın, "terör örgütü yöneticiliği", "terör örgütü propagandası", "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" ve "suç işlemeye tahrik" suçlarından yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

24 Eylül 2018 Pazartesi 19:10
Figen Yüksekdağ'ın tutukluluk hali sürecek
Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada tutuklu sanık  Yüksekdağ'ın yanı sıra avukatları ve bazı HDP'li milletvekilleri hazır bulundu.

Sanık Yüksekdağ'ın savunmasının ardından avukatları, müvekkillerinin  uzun süredir tutuklu bulunduğunu belirterek tahliyesini istedi.

Avukatların ardından mütalaası sorulan iddia makamı, Yüksekdağ'ın  üzerine atılı suçun vasfı ve mahiyeti ile mevcut delil durumu göz önünde  bulundurularak tutukluluk halinin devamı yönünde karar verilmesini talep etti.

Yapılan müzakerenin ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti,  sanık Yüksekdağ'ın TBMM'deki konuşma tutanaklarının istenilmesine, iddianame  dayanağı olarak belirtilen ses ve görüntü kayıtlarının da bilirkişi incelemesine  sunulmasına hükmetti.

Sanığın savunmasına sonraki celse devam edilmesini kararlaştıran  heyet, Yüksekdağ'ın üzerine atılı suçlamalar yönünden tutukluluk halinin devamına  karar vererek duruşmayı 5 Kasım 2018'e erteledi.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »