Filede rakipler belli oldu

Voleybolda 2015 Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) DenizBank Avrupa Şampiyonlar Ligi kuraları çekildi.

28 Haziran 2014 Cumartesi 17: 2
Filede rakipler belli oldu
Avusturya Voleybol Federasyonu'nun ev sahipliğinde Viyana'da yapılan Avrupa Voleybol Galası'nda gerçekleştirilen kura çekiminde, bayanlarda VakıfBank, Fenerbahçe ve Eczacıbaşı VitrA, erkeklerde de Fenerbahçe Grundig ve Halkbank'ın rakipleri belli oldu.

Kadınlarda, 5 ayrı grupta 3'ü iç, 3'ü dış sahada olmak üzere yapılacak lig etabı maçları sonunda gruplarında ilk iki sırayı alan 10 takım ile 3. sırayı alan takımlar arasında en iyi dereceyi elde eden 2 takım tur atlayacak.

Erkeklerde olduğu gibi Dörtlü Final'e ev sahipliği yapacak takım, yerini bir sonraki 3. olan takıma bırakacak. 3. sırada yer alan son iki takım ile 4. sırayı alan takımlar arasında ilk iki sırayı alan iki takım, CEV Kupası Challenge Turu'na geçecek.

Erkeklerde de 4'erli 7 grupta, 3'ü iç 3'ü dış sahada olmak üzere yapılacak etap maçlarının ardından 12 takım tur atlayacak. Gruplarında 1. olan 7 takım ile 2. sırayı alan takımlar arasında en iyi skoru elde eden 5 takım, 12'li play-off turuna yükselecek. Ligin son etabı olan Dörtlü Final'e ev sahipliği yapacak takım, buraya doğrudan katılım hakkı elde edeceği için 2. sırayı alan takımlar arasında 6. olan ile yer değiştirecek ve Dörtlü Final'e kadar maç yapmayacak

.2. sıradaki son takım ile 3. sırayı alan takımlar arasında en iyi dereceyi elde eden 3 takım ise CEV Kupası Challenge Turu'na geçiş yapacak.

Ligde kadınlar ve erkeklerde kura çekimi sonunda gruplar şöyle oluştu:

KADINLAR


A Grubu: Dinamo Kazan (Rusya),Rabıta Bakü (Azerbaycan),Chemik Police (Polonya),Agel Prostejov (Çek Cumhuriyeti)

B Grubu: Fenerbahçe (Türkiye), Azeryol Bakü (Azerbaycan), Nantes VB (Fransa), Stiinta Bacau (Romanya)

C Grubu: Dinamo Moskova (Rusya), Unendo Yamamay (İtalya), Dresdner SC (Almanya),LP Salo (Finlandiya)

D Grubu: Eczacıbaşı VitrA (Türkiye), Omichka Omsk Region (Rusya), Impel Wroclaw (Polonya), Volero Zürih (İsviçre)

E Grubu: VakıfBank (Türkiye), Nordmeccanica Piacenza (İtalya),RC Cannes (Fransa) Partizan Vizura (Sırbistan)

ERKEKLER

A Grubu: Copra Elior Piacenza (İtalya), Knack Roeselare (Belçika), Tomis Constanta (Romanya), Dragons Lugano (İsviçre)

B Grubu: Jastrzebski Wegiel (Polonya), Lokomotiv Novosibirsk (Rusya), CAI Teurel (İspanya), Marek Union-Ivkoni Dupnitsa (Bulgaristan)

C Grubu: Asseco Resovia Rzeszow (Polonya),Berlin Recycling Volleys (Almanya), ACH Volley Ljubljana (Slovenya), Budvanska Rivijera Budva (Karadağ)

D Grubu: Zenit Kazan (Rusya), VfB Friedrichshafen (Almanya), Olympiakos (Yunanistan),Posojilnica AICH/DOB (Avusturya)

E Grubu: Cucine Lube Treia (İtalya), Fenerbahçe Grundig (Türkiye), Paris Volley (Fransa), Belogorie Belgorod (Rusya)

F Grubu: PGE Skra Belchatow (Polonya), Precura Antwerp (Belçika), Hypo Tirol Innsbruck (Avusturya), Jihostroj Ceske Budejovice (Çek Cumhuriyeti)

G Grubu: Sir Safety Perugia (İtalya), Halkbank (Türkiye), Tours VB (Fransa), Noliko Maaseik (Belçika)
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »