23 Temmuz 2018, Pazartesi

Fitch Ratings TOKİ'nin kredi notunu korudu

Fitch Ratings, TOKİ'nin uzun vadeli döviz cinsinden kredi notunu 'BBB-' olarak teyit etti, görünümünü ise durağan olarak korudu.

15 Kasım 2013 Cuma 18:17
Fitch Ratings TOKİ'nin kredi notunu korudu
TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, 11 Kasım'da İdare'nin kredi notunu onayladı.

Fitch'in internet sitesindeki Türkiye'nin notuyla ilgili açıklamada, ülkenin notu 'BBB-' olarak teyit ettiği, görünümün ise durağan olarak korunduğu bilgisinin yer aldığı hatırlatılan açıklamada, Türkiye'nin kredi itibarının, düşük yurt içi tasarrufları yerine net sermaye girişi konusundaki yüksek bağımlılığına rağmen son şoklara karşı dayanıklı olduğu vurgulandı.

Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

''ABD para politikasının gelecekteki yönü konusundaki belirsizlikler, beklenmedik iç siyasi ve toplumsal huzursuzluklarla birlikte bölgesel gerilimlerin yükselmesi nedeniyle mayıs ayından bu yana net sermaye girişinde keskin bir yavaşlama oldu. Bu gelişmeler döviz kurunda keskin değer kaybına ve uluslararası rezervlerin bir miktar kaybına yol açtı. Ancak yine de Fitch bu olumsuz gelişmeleri Türkiye'nin hali hazırdaki notunun ve görünümünün toleransı içinde değerlendiriyor.'' 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »