21 Haziran 2018, Perşembe

Florya İş Adamları Derneği'nde 19 gözaltı!

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Florya İş Adamları Derneği'ne (FİADER) yönelik operasyonda 19 şüpheli gözaltına alındı.

14 Ekim 2015 Çarşamba 19:26
Florya İş Adamları Derneği'nde 19 gözaltı!
İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Florya İş Adamları Derneği'ne (FİADER) yönelik operasyonda 19 şüpheli gözaltına alındı. Fethullah Gülencemaatine himmet adı altında finansal destek sağladığı öne sürülen derneğe gerçekleştirilen operasyonda 400 bin lira, 50 bin dolar ve 600 bin lira değerinde çek ve senete ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele ekipleri, aralarında iş adamlarının da olduğu bir grubun Florya İş Adamları Derneği'nde (FİADER) Gülen cemaatine "himmet" adı altında finansal destek sağlamak için toplantı yaptığı ihbarını aldı.

Önceki gün gerçekleştirilen operasyonda aralarında dernek çalışanları ve üye işadamlarının da bulunduğu 19 kişi gözaltına alınırken, polis ekipleri çok sayıda belge ve dijital dokümanın yanı sıra 400 bin lira, 50 bin dolar ve 600 bin lira değerinde çek ve senete el koydu.

Telefonlar başka odada

Olası bir dinleme durumuna takılmamak için toplantı öncesi cep telefonlarını başka bir odaya bıraktıkları öne sürülen dernek üyelerinin "himmet" adı altında Gülen cemaatine finansal destek sağlamaya çalıştığı belirtildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcığı talimatıyla gölatına alınan şüphelilerin sorguları İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde devam ediyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »