Fransa'da okula ateş açıldı! Çok sayıda kişi yaralandı

Fransa'nın Güneyindeki Grasse kasabasında bir okula ateş açıldı. Saldırıda ilk belirlemelere göre 8 kişi yaralandı. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişinin 17 yaşındaki bir lise öğrencisi olduğu belirtildi.

16 Mart 2017 Perşembe 18:13
Fransa'da okula ateş açıldı! Çok sayıda kişi yaralandı
Fransa'nın Grasse kasabasındaki Alexis de Tocqueville lisesinde silahlı bir saldırganın açtığı ateş sonucu çok sayıda kişi yaralandı. Yaralı sayısının ilk belirlemelere göre en 8 olduğu belirtiliyor.

Saldırıda okul müdürüne ateş açıldığı belirtiliyor. Fransa polisi olayın bir terör saldırısı olup olmadığını söylemek için erken olduğunu açıklamıştı. Saldırıyla ilgili bir kişi gözaltına alındı, bir kişi ise aranıyor. Gözaltına alınan kişinin 17 yaşında bir lise öğrencisi olduğu ve hedefte lise müdürünün olduğu belirtildi.

Uluslararası haber ajanlarının acil koduyla duyurduğu habere göre  Fransa hükümeti tarafından terör saldırısı uyarısı yapılmış, Kasabada meydana gelen olay sonrasında yetkililer halktan evlerinde kalmalarını istemişti. 

Fransa'nın Grase kasabasındaki lisede meydana gelen silahlı saldırıdan hemen önce başknet Paris'te bulunan IMF binasına zarflı saldırı düzenlenmişti. Zarfın açılmasıyla ufak bir patlamanın yaşandığı olyada bir kişi yaralanmıştı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »