Fransa’daki yangında üç Türk hayatını kaybetti

Fransa’nın doğusundaki Mulhouse kentinde bir binada çıkan yangında, aynı aileden 3 Türk hayatını kaybetti.

17 Temmuz 2014 Perşembe 18:59
Fransa’daki yangında üç Türk hayatını kaybetti
Mulhouse kentindeki bir binanın birinci katında çıkan ve kısa sürede merdiven boşluğundan yayılarak üç katlı binayı saran yangında, isimleri açıklanmayan kadın ve kocası ile 13 yaşındaki kız çocukları yaşamını yitirdi. Ailenin diğer üç çocuğu ise itfaiye tarafından kurtarıldı.

Yerel Dernierres Nouvelles D’Alsace gazetesinin haberine göre, yangında hayatını kaybeden baba, diğer üç çocuğunu çatıya çıkartarak kurtulmalarını sağladı.

İtfaiye, 5 yaşındaki kız ile 8 ile 11 yaşlarındaki erkek çocukları babalarının ölmeden önce çıkardığı çatıdan almayı başardı.

Belediyenin, kurtarılan çocuklara psikolojik destek sağladığı kaydedildi.

Yozgatlı aile  

Öte yandan, yangında ölen üç kişilik Türk ailenin, Yozgatlı Arslan ailesi olduğu bildirildi.

Türkiye'nin Strasbourg Başkonsolosluğu'ndan edinilen bilgiye göre, yangında inşaat ustası Hasan Arslan (39), eşi Nimet Arslan (35) ve kızları İkra Arslan (13) hayatını kaybetti.

Yozgatlı olduğu bildirilen Arslan ailesinin 15 yıldır Fransa'da yaşadığı kaydedildi.

Mulhouse kentindeki bir binanın birinci katında çıkan ve kısa sürede merdiven boşluğundan yayılarak üç katlı binayı saran yangında ailenin diğer üç çocuğunun, babalarının ölmeden önce çıkardığı çatıdan itfaiye tarafından kurtarıldığı belirtilmişti.

Bakan Çavuşoğlu'ndan ziyaret

Bu arada Fransa'nın Strasbourg kentinde iftar programına katılan AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, yangın haberinin ardından Mulhouse'a gelerek ölen ailenin yakınlarını ziyaret etti.

Bakan Çavuşoğlu, aile yakınlarının yanı sıra Mulhouse Belediye Başkanı Jen Rottner, Vali Yardımcısı Jean-Pierre Condemine ve polis yetkilisiyle görüştü, aile yakınlarına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başsağlığı dileklerini iletti.

Kurtarılan üç çocuğun tedavi altına alındığı Mulhouse Hopital Du Jour çocuk hastanesine de giden Çavuşoğlu, burada çocukların doktorundan bilgi aldı.

Çavuşoğlu, yangına müdahale eden ve çocukları çatıdan kurtaran itfaiye eriyle de görüşerek teşekkür etti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »