Freixa: Messi'nin yokluğu sorun yaratmayacak

Barcelona Kulübü Sözcüsü Freixa, düzenlediği basın açıklamasında, Lionel Messi'nin sakatlığının normal olduğunu söyledi.

13 Kasım 2013 Çarşamba 17:57
Freixa: Messi'nin yokluğu sorun yaratmayacak
Barcelona Kulübü Sözcüsü Toni Freixa, düzenlediği basın toplantısında, Messi'nin sakatlığı nedeniyle sahalardan 2 ay uzak kalacağını belirterek ''Lionel Messi'nin sakatlığı normal. Futbolda olağan şeyler. Spekülasyonlar yapılıyor ama Messi'nin en iyi şekilde geri döneceğine ve dünyanın en iyi futbolcusu olmaya devam edeceğine dair güvenimiz tam'' dedi.

Arjantin'li yıldızın yokluğunun Barcelona için sorun yaratmayacağını kaydeden Freixa, ''Takım her zaman Messi'ye, yani dünyanın en iyisine bağlı ama yine de bu kusuru artık aştık. Takımda diğer kaynaklar var ve en üst düzeyde verim veriyorlar'' ifadesini kullandı.

Lionel Messi'nin tedavi süresince yanına Arjantin Milli Takımı'ndan bir kinesiyolog (insan vücudundaki kas aktivitelerini kontrol eden uzman doktor) istediğini açıklayan Freixa, ''Bizim doktorlarımız her zaman Messi'nin tedavi sürecini izleyecekler ama kinesiyolog da bazı takviyelerde bulunabilir. Messi'nin bunu istemesi normal. Arjantin Milli Takımı da onu istiyor ve güveniyor'' diye konuştu.

Andres Inesta'nın sözleşmesinin uzatılması konusunda görüşmelerinin sürdüğünü de kaydeden Freixa, ''Görüşmelerin ne kadar süreceğine ilişkin bir tarih yok ama iyi bir yolda. Belirleyici karar alınınca, haber vereceğiz'' dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »