16 Temmuz 2018, Pazartesi

FSM'deki çalışmalarla ilgili flaş açıklama

Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü Anadolu yakası İstanbul-Edirne yönünde otoyol üzerinde güvenlik amaçlı çelik konstrüksiyon TAK'lar tesis edileceği bildirildi.

21 Eylül 2017 Perşembe 20:22
FSM'deki çalışmalarla ilgili flaş açıklama
Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, TAK'ların  altından 4 şeritli araç geçişi sağlanacak şekilde çalışmaların tamamlanacağı ve  yolun trafiğe açılacağı belirtildi.

Çalışmaların 23 Eylül saat 22.00'da başlayıp 7 Kasım saat 22.00'da  tamamlanacak şekilde planlandığı, çalışmaların bu tarihten önce bitirilmesi için  yoğun çaba sarf edileceği aktarılan açıklamada, çalışmalar süresince trafik  akışının her iki yönde birer şerit kapatılarak üçer şerit üzerinden sağlanacağı  kaydedildi.

Açıklamada, çalışmalar sırasında meydana gelebilecek trafik  yoğunluğundan sürücülerin mağdur olmamaları için alternatif güzergahları (Avrasya  Tüneli, 15 Temmuz Şehitler ve Yavuz Sultan Selim köprüleri) kullanmalarının uygun  olacağı vurgulanarak, "Çalışmalar esnasında gerekli olan tüm emniyet tedbirleri  alınacak ve trafik işaretlemeleri yapılacaktır. Sürücülerin yol üzerindeki trafik  işaret ve işaretçilerine titizlikle uymaları gerekmektedir." ifadelerine yer  verildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »