25 Haziran 2018, Pazartesi

Galatasaray, Fenerbahçe maçına çıkmayacak

Galatasaray Liv Hospital'ın, Fenerbahçe Ülker maçına çıkmayacağını açıklandı.

18 Haziran 2014 Çarşamba 1:36
Galatasaray, Fenerbahçe maçına çıkmayacak
Galatasaray Kulübü, resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada, Başkan Ünal Aysal’ın, yönetim kurulunun önemli bir karar aldığını ve bu kararın GSTV'den açıklanacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından yapılan açıklamada, Galatasaray Liv Hospital, Beko Basketbol Ligi final serisinde Fenerbahçe Ülker ile yapacağı 7'nci maça çıkmama kararı aldı.

Galatasaray Yönetim Kurulu'nun haftalık olağan toplantısı saat 16:30'da Türk Telekom Arena Stadı'nda başladı.
Toplantıda ana gündem maddesi olarak Perşembe günü oynanacak Galatasaray Liv Hospital - Fenerbahçe Ülker final serisi son maçında sahaya çıkıp çıkmamayı tartıştı. 

Kısa süre önce ise Galatasaray TV'den Başkan Ünal Aysal'ın az sonra canlı yayına çıkarak 'tarihi' bir açıklama yapacağı duyuruldu. 
Hürriyet’in haberine göre Galatasaray Liv Hospital, final serisinin son maçında sahaya çıkmayacak. Bu karar Yönetim Kurulu toplantısında oy birliği ile alındı. 

Galatasaray cephesi bugün Basketbol Federasyonu'nun Fenerbahçe Ülker'e saha kapatma cezası vermemesi ve hakem atamaları sebebiyle sert tepki göstermişti. Daha sonra sosyal medyada 'Galatasaray sahaya çıkmayacak' iddiaları ortaya atılmıştı. Kısa süre sonra ise bu iddianın doğru olduğu ve sarı kırmızılı yöneticilerin bu seçeneği ciddi ciddi tartıştığı öğrenilmişti. 

KİRİTK TOPLANTI ÖNCESİ... 

Öte yandan Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, toplantı öncesi yaptığı açıklamada, "Bugün yapacağımız yönetim kurulunda maça çıkıp çıkmama konusunu görüşeceğiz. Ben oyumu çıkmama yönünde kullanacağım" dedi. 
 
TBF'nin aldığı kararı "skandal" olarak nitelendiren Ergün, şöyle devam etti: "Zaten son maça atadıkları hakemlerle Galatasaray'ın infaz kararını vermişlerdi. Recep Ankaralı gibi bir hakemi, tapelerde adı geçen, son maçta Galatasaray'ın faulünü göz göre göre vermeyerek ipini çeken, infazını gerçekleştirilen celladı tekrar hakem olarak atamak Galatasaray'ın infaz kararını vermek demektir. Belki bir kaza olur Galatasaray hakemlerden kurtulur diye düşünüp Fenerbahçe'ye de ceza vermemişler." 

Bugün gerçekleştirecekleri yönetim kurulu toplantısında karşılaşmaya çıkıp çıkmama konusunu görüşeceklerini anlatan Ergün, "Benim şahsi fikrim çıkmamak yönünde. Ben yönetim kurulunda oyumu bu yönde kullanacağım ama yönetim kurulu ne karar verir bilmiyorum. İnfaz emrini vermişler, cellatları atamışlar, olur da bir terslik olur Galatasaray kurtulursa da saha içinde işini bitirelim oradan hiç çıkamasınlar diye şampiyonluğu yüzde 1 ihtimalle bile kaçmasın diye Fenerbahçe'ye de seyircisiz oynama cezası uygulamamışlar" ifadelerini kullandı. 

Şükrü Ergün, Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman'ın, Ülker Sports Arena'da can güvenliklerinin olmadığına yönelik sözlerini hatırlatarak, "Ergin hoca can güvenliğinden endişe ediyor. Bu şartlarda kim 'senin can güvenliğini garanti ediyorum' diyebilir ki. Etseniz bile güvenlik endişesi taşıdıktan sonra ne kadar performanslı olabilir. Bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum" şeklinde görüş belirtti. 

Ergün, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun aldığı kararlarla Galatasaray Kulübü'nü ciddiye almadığını gösterdiğini öne sürerek, "Ancak federasyon Galatasaray'ı tanıyamamıştır" dedi.

Hürriyet
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »