24 Mayıs 2018, Perşembe

Galatasaray Florya tesislerinde dehşet anları

Sabah gazetesi foto muhabiri Koyuncu, Galatasaray'ın antremanı öncesi Florya Metin Oktay Tesisleri'nin girişindeki demir kapıya sıkışarak ağır yaralandı.

2 Ağustos 2014 Cumartesi 23: 0
Galatasaray Florya tesislerinde dehşet anları
Sabah gazetesi foto muhabiri Koyuncu, Galatasaray'ın antremanı öncesi  Florya Metin Oktay Tesisleri'nin girişindeki demir kapıya sıkışarak ağır yaralandı.

Antrenmanı takip etmek üzere tesislere gelen Erkan Koyuncu, tesisin dış demir kapısının kapanması sonucu sıkıştı. Kanlar içinde yere düşen foto muhabirine ilk müdahaleyi Galatasaray Futbol Takımı'nın doktorları yaptı.

Olay yerine gelen ambulans ekiplerinin müdahalesinin ardından Koyuncu, hastaneye kaldırıldı. 

Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi Uzmanı Murat Dağ, yaptığı açıklamada, Koyuncu'da yaygın beyin hasarı meydana geldiğini belirterek, "Yoğun bakımda takip ve tedavisi devam edecek. Tabii ki mucize kapısı her zaman açık. Ama durumu çok ciddi. Önümüzdeki saatler bize her şeyi daha net gösterecek. Beyin içi hasar mevcut. Problem sadece kafatası kırığı değil, yaygın beyin içi hasar var" şeklinde konuştu. 

Bu arada, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karlı ve İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan'ın yanı sıra teknik direktör Cesare Prandelli ve sarı-kırmızılı takımın kaptanı Selçuk İnan, hastaneye gelerek, Koyuncu'nun durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı. Prandelli ve Selçuk, Koyuncu'nun ailesi ve akrabalarıyla da görüşerek, üzüntülerini  ve geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Arıboğan, tesis girişinde yaşanan kazayla ilgili, "Görünmez diyebileceğimiz bir kaza. Çok üzüldük. İnşallah dualarımızla yaşar diye bekliyoruz. Kaza olur olmaz kulüp doktorlarımız müdahale etti. Ardından ambulans yetişti" dedi. 

Lutfi Arıboğan, kazanın nasıl olduğuna dair soru üzerine, "Spekülasyonları bilmiyorum. Ama kapı açılırken arkadaşımızın hızlı bir hamlesi olmuş. Teknik detaylarını mühendisler açıklarlar. O sırada sensörden dolayı mı bilmiyorum, kapı kapanmış ve böyle bir sıkışma olmuş. Bana aktarılan bu" ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da Koyuncu'nun sağlık durumuyla doktorlardan ilgili bilgi alıp, ailesiyle görüştü.

Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde incelemelerde bulunduğu öğrenilen bakan Müezzinoğlu, Koyuncu'nun ailesiyle de konuştu. 

Müezzinoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, tıbben her şeyin yapıldığını ifade ederek, "Hastayı gördüm, hekim arkadaşlarımızla da görüştüm. Müdahalelerini yapıyorlar. Şu yarım saat ya da 20 dakikaya dönebilirse... Ama hasarı büyük, sıkıntısı büyük. Şu an yaşam desteğini vermeye çalışıyorlar. İnşallah 10-15 dakikayı atlatabilirse yapılması gerekeni planlayabilirler. Ama ağır bir vaka" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Galatasaray Kulübü, internet sitesinden yaptığı açıklamada Erkan Koyuncu için "acil şifalar" dileğinde bulundu.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »