Galatasaray maça çıkmayacak

Galatasaray Liv Hospital, Fenerbahçe Ülker ile oynayacakları şampiyonluk maçına kesin olarak çıkmayacak.

20 Haziran 2014 Cuma 0:11
Galatasaray maça çıkmayacak
Final serisinin son maçı öncesi eşgüdüm toplantısına katılmayan ve sabah yapılması planan şut idmanı iptal edilen Galatasaray, kamp yapmasına karşın maça çıkmama kararı aldı.

3-3 durumda bulunan seride son maç bu akşam Ülker Arena'da Fenerbahçe'nin ev sahipliğinde oynanacaktı. Ancak Maslak Sheraton Otel'de kampa giren Galatasaray, TBF'ye yaptığı son itiraz ve başvurunun cevabını bekledi. Ancak Sarı-kırmızılılar, 21.00'deki mücadele öncesi yapılan itiraz başvurusundan olumlu yanıt alınamaması nedeniyle oteldeki bekleyişine son verme kararı aldı. Bu gelişme üzerine basketbolcuların yavaş yavaş otelden ayrılması bekleniyor.

Bir açıklama yapan Galatasaray Başantrenörü Ergin Ataman, "Kampı dağıtıyorum. Oyuncuları toplayıp, teşekkür edeceğim" dedi.
 

TOMALAR HAZIR


Öte yandan İstanbul Emniyeti, maç oynanacakmış gibi hareket ederek, maçla ilgili kırmızı alarm verdi ve maçta 1200 polis görevlendirdi.
Emniyet saha dışı olaylara karşı da TOMA konuşlandırma kararı aldı. Maçta 380 özel güvenlik görevlisinin de görev yapacağı belirtilirken, Galatasaray Liv hospital ile final serisinin 3 maçında saha içi olaylara karıştıkları gerekçesiyle haklarında 6222 Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Kanunu kapsamında işlem yapılan 24 Fenerbahçeli taraftarında maça alınmayacağı bildirildi.
 

AYSAL VE DEMİREL ARASINDA GERGİN GÖRÜŞME


Maça sayılı saatler kala Basketbol federasyonu Başkanı Turgay Demirel ile Galatasaray Başkanı Ünal Aysal arasında gergin bir görüşme oldu. Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'in 'maça çıkın' telkinine, "Maça çıkmıyoruz, kararımızdan vazgeçmeyip istifanızı istiyoruz" yanıtını verdi. 

Öte yandan kısa süre sonra Galatasaray Divan Kurulu'nun da yönetimin aldığı, basketbol play off final serisine çıkmama kararı ile ilgili olarak bir destek açıklaması yapacağı öğrenildi. 
 

FENERBAHÇE CEPHESİ


Fenerbahçe Ülker cephesinde ise hazırlıklar maç oynanacakmış gibi devam ediyor. Dün maç için son taktik antrenmanını yapan sarı lacivertli takım daha sonra kampa girmişti. Takım bugün sabah saatlerinde şut çalışması yaptıktan sonra tekrar kamp yaptığı otele dönerek koç Obradovic ile beraber bu kez video analiz çalışması yaptı. Takım bu çalışmanın ardından otelde maç saatine kadar dinlenmeye geçti.

 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »