19 Temmuz 2018, Perşembe

Galatasaray taraftarı kurban kesti

Fenerbahçeli taraftarlar, sabırsızlıkla Galatasaray derbisini beklerken, Galatasaraylı taraftarlar da Kurban kesti.

11 Kasım 2013 Pazartesi 0:36
Galatasaray taraftarı kurban kesti
Şükrü Saracoğlu Stadı'nın çevresini öğle saatlerinden itibaren dolduran taraftarlar, Kadıköy'ü sarı-lacivert renklere bürümüş durumda. Takımlarına güvenen sarı-lacivertliler arasında Novipazar, Hollanda ve Anadolu'nun en uzak köşelerinden gelenlere bile rastlanırken, galibiyetten yana kimsenin kuşkusu yok. Bazı taraftarlar Kuyt'ın mutlaka gol atacağını söylerken, bazıları ise Sow, Emenike ve Webo'dan gol bekliyor.

Bu arada stat çevresinde 16.00'dan sonra güvenlik önlemleri alınırken, bu ana kadar etrafta çok fazla güvenlik mensubu göze çarpmadı.

Maç günleri gelenek haline gelen kaldırımdaki yeme-içme görüntüleri, pilavcılar, köfteciler ise renk kattı. Esnaf, tarihi günlerden birini ve bereketli satış yapacağı günlerden birini yaşıyor. 

100 BİN FENERBAHÇELİ

Şükrü Saracoğlu Stadı 52 bin kişi kapasiteli olmasına rağmen yaklaşık 50 bin taraftar da stat çevresinde ve yakınlarında dolaşıyor.

Maçın başlamasına yakın bir zaman diliminde bir mekana geçip maçı ekran başında izlemeyi planlayan taraftarlar, maç saatine kadar stadın çevresinde sloganlar atıp, marşlar söyleyerek maçın heyecanını yaşıyor. Stat çevresini, Kadıköy'ü, Moda'yı, Söğütlüçeşme'yi ve yakındaki tüm semtleri öğle saatlerinden itibaren dolduran taraftarlar birlikte yemek yiyerek, maçın başlamasını bekliyor. Kadıköy adeta sarı-lacivert renklere boyanırken, civardaki tüm büfe, restoran, pastane ve benzeri her yer dolmuş durumda.

Bu arada stat çevresinde 16.00'dan sonra güvenlik önlemleri alınırken, stadın kapıları ise 17.00'de açılacak.

GALATASARAY TARAFTARI DA KURBAN KESTİ

Bir grup Galatasaray taraftarı da Galatasaray'ın konakladığı otelin önüne gelerek kurban kesti. Galatasaray taraftarı şu anda takımlarını Kadıköy'e uğurluyor...
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »