Galatasaray'a yeni sponsor

Forma sponsorluğu için görüşmelere devam eden Galatasaray, Etihad Hava Yolları'yla görüşüyor. Etihad, 3 yıllık 21 milyon Euro teklif etti.

23 Haziran 2014 Pazartesi 3:24
Galatasaray'a yeni sponsor
Galatasaray halen sezon sonu biten göğüs reklamı anlaşmasını yenileyebilmiş veya yeni bir sponsorla anlaşabilmiş değil. Daha önce Emirates, Samsung ve Gazprom ile masaya oturan ama bu sponsorlarını Türkiye pazarına girmeye sıcak bakmaması nedeniyle istediğini bulamayan Galatasaray yeni görüşmelere başladı.

ETIHAD, 3 SENELİK 21 MİLYON EURO TEKLİF ETTİ

Galatasaray başkanı Ünal Aysal'ın "En az 10 milyon Euro yıllık gelir bekliyorum" dediği forma göğüs reklamı için şimdi aracılar iki dev şirketle görüşüyor. Biri Manchester City'nin sahibi olan ve aynı zamanda City formasının da göğüs reklamında yer alan Etihad Hava Yolları. Birleşik Arap Emirlikleri merkezli şirketle aracılar vasıtasıyla görüşen Galatasaray kapıyı 12 milyon Euro'dan açtı. Ve sözleşmenin en az 5 yıl süreli olmasını istiyor. Etihad ise şu anda 7 milyon Euro veriyor ve 3 senelik bir anlaşmanın peşinde. Galatasaray cephesi anlaşmanın 10 milyon Euro civarında tamamlanabileceğini belirtiyor.

DİĞER ADAY QATAR AIRWAYS

Diğer aday isi Qatar Hava Yolları. Aracılar Qatar Airways ile de masadalar. Ama Etihad şu an için bir iki adım önde.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »