24 Mayıs 2018, Perşembe

Galatasaray'dan rezil kutlamaya tepki

Fenerbahçe taraftarlarının kurduğu Zorkoflar grubunun yaptığı şampiyonluk kutlaması, Galatasaray cephesinde büyük öfkeye yol açtı

5 Haziran 2014 Perşembe 21: 3
Galatasaray'dan rezil kutlamaya tepki
Fenerbahçe taraftarlarının kurduğu Zorkoflar grubu, şampiyonluk kutlamasında Galatasaraylı futbolcuların maskelerini kutlamada sahne alan kadınların yüzlerine yerleştirip çirkin ve tartışılacak bir davranışa imza atmıştı.

Bu olay üzerine Galatasaray Kulübü Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Hürriyet’e özel bir açıklama yaptı ve şunları söyledi: “Fenerbahçe camiasını temsil ettiklerine inanmak istemediğimiz, kendilerini işadamı olarak adlandıran ve şampiyonluk kutlaması yaptıklarını zanneden bir grup hastalıklı zihniyet sahibinin fotoğrafları yoruma yer bırakmayacak kadar açıktır.

Ancak insanlık müsveddesi olarak adlandırılabilecek olan bu kişilerin bazı psikolojik bozukluklardan mustarip oldukları bellidir. Kendilerinin acil tedaviye ihtiyaçları olduğu da son derece açıktır. Ülkemizde Sayın Haydar Dümen gibi bu tarz kişilik bozukluklarından mustarip kişileri tedavi edebilecek mümtaz isimler bulunmaktadır.”


RESMİ SİTEDEN SERT TEPKİ

Öte yandan Galatasaray’ın resmi internet sitesinden de konuyla ilgili çok sert bir açıklama yapıldı.

İşte o açıklama:

Bugün bir gazetenin magazin ekinde, kulübümüzün ve futbolcularımızın kişilik haklarına ağır saldırı niteliğindeki hakaret suçunu işleyen kişilerin ve yayınlayarak bu suça ortak olanların yargı önünde hesap vermeleri için yasal süreç derhal başlatılacaktır.

Yapanların ve yayınlayanların zeka düzeyleri ve ahlak anlayışlarını ortaya koyan fiille ilgili olarak basın kuruluşlarının da harekete geçmesi için gereken başvurularda bulunulacaktır.
Bu fiili işleyenlerle aynı seviyede yer almamak için başkaca bir açıklama yapılmayacak ve bu ahlaksızlığın hesabı yargıda sorulacaktır.

Galatasaray camiası; açılacak tazminat ve ceza davalarıyla , bu suçu işleyenlerin ve yayın yoluyla suça iştirak edenlerin, yasaların gerektirdiği en ağır cezalara çarptırılmaları için başlatılan hukuki sürecin yakın takipçisi olacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Galatasaray Spor Kurulu Yönetim Kurulu

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »