Galatasaray'dan Trabzonspor'a dava cevabı

Sarı-Kırmızılı kulüpte yönetim kurulu üyesi Sedat Doğan Engin Baytar ve Burak Yılmaz’ın transferi sırasında eksik ödeme yapıldığı gerekçesiyle dava açan Trabzonspor yönetimine cevap verdi.

28 Haziran 2013 Cuma 1:11
Galatasaray'dan Trabzonspor'a dava cevabı
Sedat Doğan dün spor basınına son dakika olarak düşen dava ile ilgili olarak konuştu. Trabzonspor'un Engin Baytar ve Burak Yılmaz transferlerinde Galatasaray'ın Bordo-Mavili kulübe KDV ödemesi yapmadığı gerekçesiyle dava açmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Sedat Doğan ortada eksik bilginin olduğunu vurguladı. Sedat Doğan, “KDV alacağı konusunda Trabzonspor Kulübü’nün muhasebe ve hukuk çalışanlarının ufak bir hata yaptığını düşünüyorum” dedi.

“OYUNCU TRANSFERİNDE KDV UYGULAMASI BULUNMUYOR”


Trabzonspor'un Galatasaray'a açtığı KDV davası ile ilgili olarak konuşan Sedat Doğan bu problemin büyütülmemesi gerektiğini ve iki camianın bu sorunu konuşarak çözebileceğine inandığını söyledi. Sedat Doğan, “Trabzonspor ve Galatasaray dost ve kardeş camialardır. Ne Trabzonspor ne de Galatasaray birbirlerine dava açmak istemez. Ayrıca ben; KDV alacağı konusunda Trabzonspor Kulübü’nün muhasebe ve hukuk çalışanlarının ufak bir hata yaptığını düşünüyorum. Zira oyuncu transferinde KDV uygulaması bulunmuyor. Trabzonsporlu kardeşlerimiz 55 nolu KDV tebliğine bakarlarsa nelerin KDV’ye tabi olduğunu nelerin olmadığını açıkça görürler. İlgili mevzuata bakmaları durumunda hatalarını görüp, düzelteceklerini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“BU DAVADA KÖTÜ BİR NİYET GÖRMÜYORUZ”


Bordo-Mavili kulübün yeni seçildiği için bu tip aksaklıklar yaşamasının normal olduğunu belirten Doğan, “Yine Trabzonspor kulübü yönetiminin profesyonelleri, tarafından bu konuda yeterince bilgilendirilmediğini düşünmüyorum. Çünkü Trabzonspor Kulübü Başkanı kulüp haklı bile olsa Galatasaray Spor Kulübü’ne karşı hukuki bir adım atmadan önce başkanımızı arayıp, konuyu dostça çözecek nezakette bir insandır. Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu, profesyonellerine konuyu detaylı bir şekilde inceletir ve mali müşavirleri ile de görüşürse konuya vakıf olacak, ve açılmamış olması gereken bu davayı, her ne kadar tarafımıza resmi evrak ulaşmamış olsa da geri çekecektir. Bu tip yanlış anlaşılma ve yanlış yorumlar çabucak düzeltilebilecek ve camialarımız arasındaki dostane ilişkileri bozmayacak küçük yol kazalarıdır. Biz bunda hiçbir kötü niyet görmüyoruz. Trabzonspor yönetimi de henüz seçilmiş ve birçok sorunla uğraşan yeni bir yönetimdir. Böyle aksaklıklar her zaman olabilir” şeklinde konuştu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »