26 Mayıs 2018, Cumartesi

Gazeteciye demir çubuklarla saldırı

Yozgat Yenigün gazetesinde köşe yazan Evren Kurban, akşam eve giderken 3 kişi tarafından demir çubuklarla dövüldü. Evren Kurban'ın saldırıda kırılan sağ kolu alçıya alındı.

11 Kasım 2014 Salı 20:23
Gazeteciye demir çubuklarla saldırı
Yozgat’ta yerel yayın yapan Yenigün Gazetesi'nin köşe yazarı Evren Kurban, dün saat 21.30 sıralarında gazetedeki çalışmalarını tamamlayıp Karatepe Mahallesi’ndeki evine giderken, apartman bahçesine saklanan 3 kişinini demir çubuklu saldırısına uğradı. Saldırganlar daha sonra yaralı gazeteciyi bırakıp kaçtı.

Yozgat Devlet Hastanesi'nde tedaviye alınan Evren Kurban'ın kırılan sağ kolu alçıya alındı. Yozgat Emniyet Müdürlüğü ekipleri, saldırıdan sonra beyaz renkli bir otomobile binerek kaçan saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

"AKP'Lİ BAŞKANI ELEŞTİRDİĞİM İÇİN SÜREKLİ TEHDİT MESAJLARI GELİYORDU"

Evren Kurban, saldırının Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan’ı eleştirel yazılarından kaynaklandığını iddia ederek, "Gazetede, Belediye Başkanı Kazım Arslan’ı eleştirel yazılar yazdığım için sosyal paylaşım sitelerindeki adresime sürekli tehdit mesajları geliyordu. Bugün de bana saldırdılar. Şikayetçi oldum" dedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »