Gazze Bombalanırken, İsrailli Gençler Eğlencenin Tadını Çıkarıyor

İsrail'in Gazze saldırıları sürerken, iki farklı hayat göze çarpıyor. İsrailli gençler denizin ve eğlencenin tadını çıkarıyor.

11 Temmuz 2014 Cuma 4:37
Gazze Bombalanırken, İsrailli Gençler Eğlencenin Tadını Çıkarıyor
İsrail’in 150′den fazla noktaya gerçekleştirdiği ve 3 günde 400 ton bomba kullandığı saldırılarda, Kudüs ve Tel Aviv gibi iki yakın noktada iki farklı hayat göze çarpıyor. İsrail ordusu Gazze'yi bomba yağmuruna tutarken, Tel Aviv'de İsrailli gençler denizin tadını çıkarıyor.

3 İsrailli’nin kaçırılmasının ardından öldürülmesi ve Filistinli bir gencin yakılmasıyla şiddetlenen İsrail-Hamas gerginliğinde, 4 günden bu yana İsrail'in, Gazze'nin çeşitli noktalarına düzenlediği hava saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 86'ya yükseldi, ayrıca 570 kişinin de yaralandığı bildirildi. Gazze'de insanlık dramı yaşanırken İsrailli gençlerin denizin, eğlencenin ve sıcağın keyfini çıkardığı görüntüler sosyal medyada oldukça tepki topladı. Birbirine oldukça yakın noktalarda iki farklı hayat tarzının sürdürüldüğünü resmeden bu fotoğraflarda, İsrailli gençler, Gazze'deki ölümlere rağmen eğlenmeye devam ediyor.

620 HAVA SALDIRISI DÜZENLENDİ

Filistin güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, İsrail, Gazze'ye karşı başlattığı "Koruyucu Hat" adlı operasyon çerçevesinde şu ana kadar bölgeye 620 hava saldırısı düzenledi.


YASAKLANMIŞ SİLAHLAR KULLANILDI

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği son saldırılarda sivilleri hedef aldığı ve "yasaklanmış" silahlar kullanıldığı belirtildi. Gazze'deki görevi fiili olarak devam eden eski Filistin Hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı açıklamada, "Hastaneye getirilen şehitlerin büyük çoğunluğu kömürleşmiş ve parçalanmış şekildeydi" dedi.

İsrail'in yıkıcı etki yapan büyük silahlar kullandığını belirten Kudra, tedaviye alınan yaralıların ilk müdahalelerinde kullanılan silahların ne kadar korkunç olduğunun ortaya çıktığını dile getirdi. Kudra, "Gazze'ye yönelik son iki savaşta da İsrail uluslararası kanunlara göre yasaklanmış silahlar kullandı. Bu ölümcül silahlar karşısında yeni bir katliamla karşı kaşıyayız" diye konuştu.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »