Gazze'de maaş krizi

Gazze'de, eski hükümet memurlarına maaş ödemesi yapılmamasını proteso edildi.

25 Haziran 2014 Çarşamba 0: 6
Gazze'de maaş krizi
Başbakanlık binası önünde toplanan memurlar ve aileleri, maaş ödemesi yapılmamasından Başbakan Rami Hamdallah'ı sorumlu tuttu. Ramazan ayının yaklaştığını hatırlatan göstericiler, milli mutabakat hükümetinden maaşlarının bir an önce ödenmesini istedi.  

Halid Ebu Cirri, "Bir ay geçti ama hala maaşlarımızı alamadık. Buna rağmen Ramallah’ta çalışan mamurlar maaşlarını aldı. Yapılan tam bir ayrımcılıktır. Çalışanların maaşları için pazarlık yapılamaz. Milli mutabakat hükümeti sorumluluğu kabul etmeli ve çalışan memurların maaşlarını ödemelidir" dedi.

Filistin'de, Hamas ve Fetih arasında 23 Nisan'da varılan milli mutabakat çerçevesinde 2 Haziran’da Rami Hamdallah başbakanlığında uzlaşı hükümeti kurulmuştu. Başbakan Hamdallah dün  Gazze Şeridi'ndeki eski Hamas hükümetin memur personelmaaş ödemelerinin bu ay yetişmeyeceğini belirterek, "Elimizde memur maaşlarını ödeyecek maddi imkanımız yok" açıklamasında bulunmuştu.

Gazze'deki eski Filistin hükümeti memurları ve polisler, maaşlarının hesaplarına yatırılmamasını protesto ederek, ATM'lerin önünü kapatmış, Batı Şeria'daki eski hükümet çalışanlarının da maaşlarını çekmesini engellemişti. Bu nedenle bankalar, birkaç gün hizmet verememişti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »