Gelin, düğün sabahı altınları alıp kaçtı

ADANA'nın Kozan İlçe Belediyesi'nde çaycılık yapan 27 yaşındaki Fatih Çakır, evlendiği eşi Ayşenur M.'nin düğün sabahı yaklaşık 20 bin TL'lik nakit para ve altınları alıp kaçtığı iddiasıyla polise başvurdu.

29 Ocak 2015 Perşembe 23:47
Gelin, düğün sabahı altınları alıp kaçtı
Fatih Çakır, teyzesinin kızı aracılığıyla Osmaniye'nin Kadirli İlçesi'nde yaşayan Ayşenur M. ile tanıştığını, bir ay arkadaşlıktan sonra evlenmeye karar verdiklerini belirtti. 8 Ocak'ta kıyılan nikah sonrası 24 Ocak'ta düzenlenen düğünle evlendiklerini kaydeden  Fatih Çakır, düğünün bitmesinin ardından salondan ayrılıp eve gittiklerini belirterek şunları anlattı:

"Eve gittiğimizde eşim gerdek gecesine girmemek için 'Fatih çok heyecanlıyım, bugün olmasın' diyerek beni kandırdı ve o gece birlikte olmadık. Sabah olduğunda eşim kahvaltı için beni ekmek almaya gönderdi. Döndüğümde kapı açılmadı. Çilingir çağırıp kapıyı açtırıp içeri girdiğimde eşim evde yoktu. Evi kontrol ettiğimde de yaklaşık 20 bin TL'lik altın ve paraların yerinde olmadığını gördüm." 


KADİRLİ'YE ANNESİNE GİTMİŞ

Eşi Ayşenur'un Kadirli'de annesinin yanında olduğunu öğrendiğini, buraya gittiğini ancak eşini eve dönmeye ikna edemediğini kaydeden Çakır şöyle devam etti:

"Kendisi 'Kadirli'ye taşınıp burada yaşayalım' dedi. Ben de Kozan'da bir işim ve çevrem olduğunu belirtip teklifini reddettim. benimle gelmeyince altın ve paraları istedim vermediler. Daha sonra yaptığım araştırmada eşimin Osmaniye, Kadirli ve Sumbas İlçeleri'nde de aynı yöntemle dolandırıcılık yaptığını öğrendim. Bunun üzerine Kozan Cumhuriyet Savcılığı'na gidip suç duyurusunda bulundum. Boşanmak için de dava açacağım."

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »