19 Temmuz 2018, Perşembe

Genç kız doğurduğu bebeğin kafasını koparttı

Pamukkale Üniversitesinde okuyan Ü.T, Yurdun tuvaletinde doğum yaptıktan sonra bebeğinin kafasını koparttı.

15 Kasım 2013 Cuma 7: 0
Genç kız doğurduğu bebeğin kafasını koparttı
Denizli'de dün polis tarafından gözaltına alınan yurt odasındaki buzdolabında başı gövdesinden ayrılmış halde bulunan bebeğin annesi olduğu ileri sürülen üniversite öğrencisi Ü.T. ile bebeğin babası olduğu iddia edilen F.C'nin Denizli Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde sorgusu sürüyor.

''işte bu senin çocuğun''


Suçunu itiraf eden Ü.T'nin, emniyetteki ifadesinde, yurt tuvaletinde doğurduğu kız bebeği bıçakladığını, daha sonra kesici aletle başını gövdesinden ayırdığını, bu haldeyken cep telefonuyla çektiği fotoğrafı da Sakarya'da asker olan erkek arkadaşı F.C'ye göndererek ''işte bu senin çocuğun'' yazdığını anlattığı öğrenildi.

Bu arada, bebekten alınan parçaların otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildiği belirtildi.

Vali Demir: ''Adli ve idari süreç hızlı bir şekilde yürütülüyor''


Denizli Valisi Abdülkadir Demir, yaptığı açıklamada, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait yurtta kalan ve odasında başı gövdesinden ayrılmış bebek cesedi bulunarak gözaltına alınan üniversite öğrencisinin emniyetteki işlemlerinin devam ettiğini belirtti.

Vali Demir, ''Olayla ilgili adli ve idari süreç hızlı bir şekilde yürütülmekte. Savcılık adli yönden olayı soruşturuyor. Müfettişler de sabah erkenden olayla ilgili incelemelerine başladı. Kurumlar anlamında, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu da dahil olayda kusuru olanlar varsa bunlar araştırılacak. Bebeğin ölüm nedeninin tespiti için cesedin otopsisi devam ediyor'' diye konuştu.

Olay


Pamukkale Üniversitesi öğrencisi Ü.T, daha önce okul kantininde çalışan ve askere giden erkek arkadaşı F.C'ye, yurt tuvaletinde kız bebek doğurduğunu, ölü doğduğunu ileri sürdüğü bebeğin kafasını gövdesinden ayırarak buzdolabında sakladığını söylemiş, askerden izin alarak gelen F.C, ikna ettiği kız arkadaşı Ü.T'yle birlikte polise giderek olayı anlatmıştı. 

Polis, Ü.T'nin odasında yaptığı aramada, buzdolabında başı ve gövdesinden ayrılmış bebek cesedini bulunmuş, Ü.T. ve F.C. gözaltına alınırken olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »